Помер поет Андрій Вознесенський

Видатний російський поет-шістдесятник Андрій Вознесенський помер після важкої тривалої хвороби на 78-ому році життя.

Помер знаменитий російський поет Андрій Вознесенський.

Поет помер на 78-ому році життя після тривалої хвороби. Вознесенський був одним з найяскравіших російських поетів-шістдесятників.

Літературна кар'єра Вознесенського почалася зі знайомства з Борисом Пастернаком, якому він у 14 років надіслав свої вірші. Пізніше Вознесенський говорив, що Пастернак справив на нього "винятковий вплив як поет і як людина".

Першою же опублікованими збіркою, "Мозаика", що вийшла в 1960-ому році, Вознесенський спровокував критику влади і звинувачення в "антирадянщині". Йому періодично забороняли видаватися, проте збірки віршів все-таки виходили і поширювалися підпільно.

У 1964-ому році була опублікована збірка " Антимиры", за якою в 1965-ому в Театрі на Таганці був поставлений спектакль. Ця постановка користувалася величезною популярністю серед московської публіки.

Усього Вознесенський випустив більше 30 віршованих збірок, серед яких "Взгляд", "Тень звука" и "На виртуальном ветру".

За своє життя Андрій Вознесенський був удостоєний безлічі нагород - як російських, так і міжнародних. Він є кавалером ордена Трудового Червоного Прапора, а також орденів "За заслуги перед Вітчизною" III та II ступеня. Крім того, Вознесенський - почесний член безлічі академій, в тому числі Паризької академії братів Гонкур і Європейської академії поезії.

Читайте також:

Помер автор "Їжачка в тумані"

Помер знаменитий письменник Мілорад Павич

Помер український актор Лесь Сердюк

Помер поет Андрій Вознесенський

Помер поет Андрій Вознесенський

Повʼязані теми:

Наступна публікація