Помер відомий український дресирувальник Володимир Шевченко

Дата публікації
Перегляди
2477
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Помер відомий український дресирувальник Володимир Шевченко

Помер гендиректор Національного цирку України Володимир Шевченко / Фото: circus.spb.ru

"З глибокою скорботою повідомляємо про непоправну втрату, яку понесло циркове мистецтво України", - говориться в повідомленні Мінкультури.

У середу, 24 жовтня помер легендарний український дресирувальник, генеральний директор - художній керівник Національного цирку України Володимир Шевченко.

"Міністерство культури з глибокою скорботою повідомляє про непоправну втрату, яку понесло циркове мистецтво України. Сьогодні, 24 жовтня 2012 року, відійшов у вічність великий Майстер, легендарний дресирувальник, чиє ім'я знайоме кожному українцю з дитинства, людина, життя якого з народження пов'язане з цирком, - Володимир Дмитрович Шевченко, генеральний директор - художній керівник Національного цирку України", - йдеться в повідомленні.

Міністр культури України Михайло Кулиняк і колектив міністерства висловлюють щирі співчуття дружині В.Шевченка Людмилі, рідним і близьким, артистам і всім працівникам Національного цирку України.

Дивіться ФОТО: Глава Національного цирку Володимир Шевченко помер на 67 році життя

Володимир Шевченко народився 31 липня 1946 року в м. Омськ в родині артистів цирку: його батьки були дресирувальниками. В 1966 році закінчив Державне училище естрадно-циркового мистецтва в Москві за фахом "Артист цирку - гімнаст". У тому ж році був прийнятий на роботу в "Союздержцирк" як артист - дресирувальник хижих тварин.

У 1985 році закінчив Державний інститут театрального мистецтва ім. Луначарського за фахом "Режисер цирку і театру".

З 1970 по 1996 р. - художній керівник і директор Українського циркового колективу в системі "Союздержцирку". З 2000 року - художній керівник, а з 2007 року - генеральний директор - художній керівник Національного цирку України.

За досягнення в галузі циркового мистецтва удостоєний почесних звань: Народний артист України, Народний артист СРСР. За проведені гастролі в НДР нагороджений Орденом Дружби НДР, медаллю ім. В.Дурова, "Срібної гілкою" (Італія), "Золотою медаллю Парижа", нагородою "Золотий орел" (Японія), "Золотою медаллю Міжнародної ліги артистів цирку вар'єте" (Париж). Кавалер орденів князя Ярослава Мудрого IV і V ступеня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2477
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація