Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Алабама завдає удар у відповідь

Поки вся Україна дивиться "Чорне дзеркало", штат Алабама увімкнув "Розповідь служниці". Христина Абрамовська теж подивилася.

Америка активно нав'язує свої демократичні принципи всьому світу. Вільне носіння зброї, легалізація марихуани, гей-шлюби, антидискримінація, бодіпозитив і суцільний фемінізм. І тут раптовий ніж у спину демократичним цінностям від штату Алабама (і ще кілька штатів на підході): повна заборона абортів після 6 тижнів вагітності, навіть якщо вона настала внаслідок інцесту або зґвалтування.

Губернатор Алабами (жінка, до речі, хоч і нерепродуктивного віку) написала з цього приводу: "Сьогодні я підписала закон про захист людського життя в Алабамі, закон, який був схвалений переважною більшістю в обох палатах законодавчого органу. Для багатьох прихильників цей закон є потужним свідченням глибоко вкоріненою віри алабамців у те, що кожне життя є цінним і що кожне життя є священним даром від Бога".

Зрозуміло, вже почалися протести. Але преса пише, що підступний план пролайферів у тому, аби протягнути цей закон через Верховний суд, куди недавно Трамп призначив своїх суддів. У разі позитивного рішення (на яке є всі шанси) буде створений прецедент, і кожен штат зможе ухвалювати закони про заборону абортів.

Загалом, абсолютно неабияка заруба. Нагадаю, до 1973 року в США теж було дуже суворе протиабортне законодавство. Але активісти за допомогою адвокатів і вагітної жінки з Техасу, яка не змогла зробити аборт, змогли домогтися рішення Верховного суду і у всій країні скасували заборону на аборти. Сьогодні рішення Алабами і інших штатів суперечить законам, і саме тому, як я сказала вище, план політиків – влаштувати розгляд справи на найвищому державному рівні і досягти позитивного рішення.

Я намагалася розібратися, чому так відбувається. Є маса свідчень і досліджень, що заборона абортів веде до підпільних абортів в антисанітарних умовах, смертності жінок і безпліддя, відмов від дітей та вбивства немовлят. За статистикою, аборти в США найчастіше і так роблять ненайпросунутіші і ненайбагатші верстви населення: афроамериканки переривають вагітність удвічі частіше від усіх інших. Тоді навіщо свідомо погіршувати їхнє становище?

Мої френди на фейсбуці висловили думку, що все це пролайферство (в Америці дуже потужний рух, з пікетами клінік для абортів і навіть погрозами вибухів) – просто каргокульт, заснований на релігійному постулаті "не убий". Те, що в самій Біблії немовлят луплять як мух у серпневий вечір нікого не бентежить: Бог може вбивати, а жінкам робити аборти – ні-ні! Головне, що дароване Богом життя – безцінне (а там він сам може розпоряджатися як хоче).

Інша цікава думка полягає в тому, що боротьба за права жінок, чорношкірих, дітей і тварин зігнулась і вкусила себе за хвіст, вилившись у боротьбу за права ембріонів на шкоду прав жінок. Це логічно лягає в доктрину США як найвільнішої країни в світі, та ще виявилося і на догоду релігійним фанатикам.

Мені ж особисто здається, що це така розтягнута в часі відповідь на #metoo і всі ті приниження, які пережили патріархальні білі чоловіки від часів скасування рабства. Вони можуть прикриватися релігією, інтересами немовлят і зародків, іншою пролайферською риторикою. Але всередині цього сидить якийсь злосливий мотив, бажання помсти і тотального контролю. А як вважаєте ви?

Залиште свій коментар

Вибір редакції