Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лист мотиваційному коучу

Лист мотиваційному коучу

Христина Абрамовська, схоже, недолюблює мотиваційних коучів. Якщо бути точними, вона їх просто ненавидить.

Я мама Ольги. Ми з донькою дізналися про вас у березні 2017 року. Мушу сказати, що ви дуже обдарований молодий чоловік. Прийміть вітання з виходом нової книжки. Ось мої улюблені рядки: "Що робити, щоб здійснити мрію? Уявляти її в найдрібніших подробицях. Подумайте, що будете робити, коли вона втілиться в реальність. Це сила для прориву, вона дає впевненість, налаштовує мозок на потрібну хвилю".

З дев'яти глав у книжці сім – про мотивацію. Потужна і актуальна тема. І якщо раніше ви розповідали про експерименти з візуалізацією, то тепер до поля вашої уваги потрапив тайм-менеджмент і боротьба з прокрастинацією. Бачимо еволюцію творчості.

Трохи про нас. Ми жителі маленького провінційного міста. У 2017 році мені виповнилося 40 років, Ользі – 16. Її батько розчарувався в особистісному зростанні ще під час другої світової економічної кризи. З того часу я стала не тільки мамою, а й татом, і найкращим другом своїй дитині. Здається, у психологів це називається гіперопікою.

Одного разу Ольга почула про SCRUM і одразу у вас закохалася, почала шукати інформацію в Інтернеті, завантажувати ваші виступи на TED і фотографії з конференцій, зачитувалася мотиваційними цитатами. Оскільки я тривожна мама, історії запитів на пошукових сайтах відстежувала регулярно. З'ясувалося, мою доньку цікавило, "що таке мотивація" і "як потрапити на тренінг особистісного зростання".

Ми довго розмовляли. Я пояснювала і благала, показала Ользі фільм "Джобс: Імперія спокуси". Щоправда, він її не вразив. На думку доньки, в кіно йдеться про емоційний інтелект і практики маніпуляції, а ви сидите на Agile, який добре хитає. Це як випити банку енергетика. Потім можна працювати і візуалізувати всю ніч і не відчувати втоми. Того разу бесіда закінчилася сваркою, але за кілька днів ми помирилися, і Ольга пообіцяла мені ніколи не торкатися до книжок із саморозвитку і  особистісного зростання.

Невже ви як розумна людина не розумієте, що своїми ідеями роздмухуєте попит на отруту? Вас слухають мільйони людей. Вони переживають складний період, не довіряють авторитетам, бояться програти в цій гонитві за успіхом і бояться уславитися невдахами, біжать від сірості та нудьги, а у ваших книжках, виступах і тренінгах життя яскраве, ультрамаринове, райдужне, як мильна бульбашка. Ви небезпечніший від дедлайну і зони комфорту.

Чотири дні тому на конференції з досягнення мети та реалізації мрії моя донька впала просто під час пробіжки вугіллям. Всі думали, що вона просто пустує, адже з обличчя Ольги не сходила усмішка. Саме лунав ваш виступ: "Пам'ятайте, ваше життя одне! Все у ваших руках і у вашому розумі: якщо ви сильно повірите у те, що це обов'язково збудеться".

І збулося. В Олі був слабкий самоконтроль, а ви, напевно, знаєте, що "Правила успішної людини" з "Мотивацією трудової діяльності" змішувати не можна. Вона не знала. Інструкції не додавалося. Коучі не встигли. Оля вигоріла.
"Ви маєте право на більше і краще – ви маєте право думати про мрію, вірити у мрію і прагнути мрії".
У мене є мрія. Я хочу взяти мисливську двостволку чоловіка, прийти на ваш тренінг, і двічі вистрілити вгору, щоб зупинити запальні заклики вийти із зони комфорту.

Вибачте, нерви. Я розумна людина і розумію все про мрію, великий задум, реалізацію свого потенціалу, випробування себе, велику мету, про свою провину теж все розумію – не побачила, не вберегла.

Зрештою, це просто нещасний випадок, ланцюг невдач, не пощастило. Не пощастило, що вразлива Ольга почала прагнути саморозвитку. Не пощастило, що в Інтернеті можна вільно записатися на курси з особистісного зростання. Не пощастило, що тренери незрозуміло хто. Не пощастило, що курс моєї доньки продав її однокласник, якому потрібно було продати, щоб виконати завдання його куратора. Просто не пощастило. День такий.

Моя мрія, звичайно, не здійсниться, тому я придумала побажання – зовсім скромне і невинне. Я б хотіла, щоб у вас народилися діти і щоб вони повторили всі ваші поради. Щоб вони почали відчувати себе; виходити із зони комфорту; вчитися вдосконалюватися; насолоджуватися вільним часом; жити тут і зараз; усвідомлювати, як хочуть проявляти себе в різних соціальних ролях – щоб витягати максимум з кожного дня, тижня, з життя загалом. Щоб вони невпинно реалізовували свій потенціал, робили щось хороше для оточення, віддавали себе, брали до уваги інтереси інших і знали, чому повинні викладатися по повній.

Адже інструкції ви даєте більше ніж докладні, правда?

З побажанням пошуків істинного шляху, мама Ольги.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції