Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гори вогнем цей РАГС!

Гори вогнем цей РАГС!

Присвячується жінкам з атрофованим біологічним годинником, пише нам Олена Концевич.

Над британськими вченими прийнято потішатися, бо вони часто займаються пошуками кокаїну в креветках і взагалі досліджують різні дурниці. Але це не стосується професора Лондонської школи економіки і політичних наук Пола Долана. Він хоч і британський учений, але нещодавно зробив відкриття, котре одразу підвищило рівень довіри і навіть любові до його колег. Учений-біхейвіорист (від англійського слова behaviour – поведінка, а не те, що ви прочитали) довів, що щастя в світі є. І найщасливішими є не мільйонери, не попзірки, не буддистські монахи, а… незаміжні бездітні жінки! 

Згідно з опитуванням соціологів Долан виявив, що жінки ствердно відповідають на запитання про своє щастя лише в присутності чоловіка. Варто йому вийти за двері – щастя одразу кудись щезає. Нам так міцно вбивають у голову, що без чоловічого плеча жінка в цьому світі мов човен без пристані чи мов повітряна кулька без шнурка, що відсутність шлюбу і дітей у віці… (заповніть прочерк самостійно) прирівнюється до прокази. РАГС робить погоду навіть для тих, хто має постійного багаторічного партнера, тому що цивільний шлюб давно не є показовим для чималого відсотку жінок. Хоча, якщо розібратися, в той час як їхні товаришки змушені тягти на собі тягар сімейних проблем, незаміжні бездітні жінки живуть винятково в своє задоволення. І необов’язково при цьому у них вдома живе 15 котів.

Світ сьогодні належить не стільки чоловікам, стільки тим, хто хоче цим світом володіти. І жінки в ньому – не менш пристосовані і соціалізовані за своїх статевих візаві. Хоча стереотипи про берегиню вогнища все ще отруюють нам, дівчатам, життя. Не вірите? Судіть самі: дівчаток досі з дитинства навчають рукоділлю і куховарству. Хлопчиків на уроках ОБЖД навчають хіба що майструвати табуретки, але аж ніяк не пекти сирники. Вважається, що то не чоловіча справа. Між тим, давно доведено, що більшість шеф-кухарів з світовим ім’ям – саме чоловіки, та й дизайнерів серед жінок – менше. Але з дитинства нам товкмачать: кухня і шмати – не чоловіча справа. Золота призерка України з кулінарії Анна Карбун каже, що минуло немало часу, перш ніж колеги-шефи перестали сприймати її як «жінку на кухні» і почали ставитись, як до рівної. Модельєр Андре Тан неодноразово наголошував, що першими його вправляннями в дизайні були вдосконалювання маминих суконь. Сьогодні цим людям ніхто не може закинути, що вони обрали неправильний фах, але спробуйте запропонувати 13-річним парубкам замість поїздки на стрільбище вишити рушничок – побачите, що буде.

 Жінки, котрі не мають зобов’язань перед чоловіком і дітьми, живуть довше навіть за холостяків. Чому так? Професор Долан відповідає: жіночий організм, позбавлений необхідності перейматися проблемами дітей в школі, заробітком чи зрадами чоловіка, не ослаблений пологами, здатен жити довго і (якщо не піддатися суспільному бідканню над вашою нещасливою долею) щасливо. В той час як з чоловіками все навпаки, адже від перебування у шлюбі вони отримують більше користі: основне емоційне навантаження лягає на плечі жінки. «Коли ви бачите 40-річну незаміжню, – коментує Долан, – ви думаєте, що у неї ще є шанс зустріти свою половину. А якщо вона зустріне невдаху, котрий замість покращити, зіпсує їй життя? Одинокі жінки перебувають поза такою небезпекою. Тож якщо ви чоловік – одружитися вам не завадить, а якщо ви жінка – можете цим не перейматись». 

Для тих, хто в процесі прочитання вигострив палю, аби посадити на неї автора. Це не заклик до дії, не агітація, не пропаганда клубу таємних холостячок, не реклама медіума, який позбавляє від вінців безшлюбності. Це – результат наукового дослідження. Якщо комусь кортить назвати це дослідження фільчиною грамотою, а біхевіоризм – псевдонаукою, то, пригадую, колись і Галілея за його погляди хотіли спалити, а «вона все одно крутиться». А якщо комусь здасться, що професор – прихований фемініст, так і чудово ж, це сьогодні модно. 

Так що – гори він, цей РАГС! Геть умовності, геть стереотипи, і живімо в своє задоволення, бо задоволення полягає – тепер доведено! – не в штампі у паспорті, а в самому житті. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції