Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Астрофізики виявили унікальну чорну діру

Чорна діра розташована на відстані 290 млн. світлових років від Землі.

Група астрофізиків зі США та Австралії виявила унікальну чорну діру, яка пережила страшний катаклізм, який знищив карликову галактику.

Відкриття було зроблено за допомогою телескопа NASA Hubble.

Чорна діра під назвою HLX-1 (Гіперсвітлове джерело рентгенівського випромінювання номер один) має масу, що дорівнює 20 тисячам мас Сонця і розташована на відстані 290 млн. світлових років від Землі

HLX-1 оточена молодими, за космічними мірками, зірками і колись лежала по центру карликової галактики.

Остання припинила своє існування під впливом гравітаційного поля іншої, набагато більш великої галактики, що розірвало її на частини, вважають вчені.

Читайте: Землі пророкують одразу два армагеддони – перший у вересні

На думку вчених, катаклізм призвів до різкої компресії міжзоряного газу в околицях чорної діри, давши таким чином поштовх до формування нових зірок. Саме їх і зареєстрували бортові прилади "Хаббла".

Спостереження показали, що вік цих зірок трохи менший, ніж 200 мільйонів років. Приблизно у цьому часовому відрізку і стався катаклізм.

"Вік зоряного скупчення вказує на те, що чорна зірка так званої перехідної маси колись розташовувалася по центру карликової галактики. Пізніше її буквально поглинула більша галактика", - наголосив Шон Фаррелл з Інституту астрономії у Сіднеї.

HLX-1 віднесли до розряду чорних дір середньої маси, що є перехідним етапом на шляху формування надмасивних чорних дір.

"Даний об'єкт унікальний, бо є єдиним зразком чорних дір такого класу. Зафіксувати їх можливо тільки протягом вкрай обмеженого періоду часу", - сказав співавтор дослідження Метью Сервілло з Центру астрофізики у Кембриджі.

Він вважає вивчення HLX-1 виключно важливим з точки зору розширення знань про специфіку еволюції і перетворення чорних дір.

Залиште свій коментар

Вибір редакції