Біологи виявили мегавірус

Дата публікації
Перегляди
4837
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Біологи виявили мегавірус

Мімівірусна частка. Фото з ​​сайту stanford.ed

Найбільший з відомих вірусів було виявлено неподалік від узбережжя Чилі та названо Megavirus chilensis.

Біологи знайшли найбільший з відомих на даний момент вірусів. Його аналіз дозволив встановити, що гігантські віруси швидше за вспоходять від одноклітинних організмів.

Новий вірус, виявлений неподалік від узбережжя Чилі, отримав ім'я Megavirus chilensis. Його геном містить 1 мільйон 259 тисяч 197 пар нуклеотидів, які кодують 1120 білків. За цим показником, так само як і за розмірами частинок (680 нанометрів), M. chilensis є рекордсменом серед вірусів. Оптимальний організм-господар для цього вірусу поки невідомий.

Аналіз геному дозволив встановити, що мегавірус є родичем мімівіруса - попереднього рекордсмена за розмірами частинок (600 нанометрів) і кількості пар нуклеотидів (на 77 тисяч пар менше, ніж у мегавіруса). Мімівірус був відкритий у 1992 році, проте через свої розміри був невірно ідентифікований як бактерія. Лише у 2003 році з'явилася стаття, в якій біологи показали, що виявлений організм (багато біологів, проте, не вважають віруси живими організмами) відноситься до вірусів.

Вчені встановили, що мегавірус і мімівірус обидва містять гени, характерні для клітинних організмів. Крім цього в обох вірусів дуже схожі гени, що кодують білки, які призначені для ремонту ДНК в разі її пошкодження. Тому, на думку вчених, обидва віруси походять від одного організму поступовою деградацією геному.

Примітно, що ще один гігантський вірус, мамавірус (майже точна трохи зменшена копія мімівіруса), був описаний в серпні 2008 року. Відмінною особливістю мамавіруса стало те, що у нього був виявлений власний вірус-паразит, який отримав назву Sputnik.

Читайте також:

Вчені успішно випробували вірус віспи для лікування раку

В Іспанії створено вакцину від ВІЛ: попереду випробування на людях

Британські вчені попередили про швидку загибель місцевої науки

У Пакистані стрімко поширюється вірус смертельної лихоманки

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4837
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація