Британські вчені попередили про швидку загибель місцевої науки

Науковці жаліються на невпевненність у майбутньому та низьку зарплату.

Британські вчені склали список основних проблем, які заважають дослідникам ефективно працювати в країні і загрожують зруйнувати місцеву науку.

При складанні свого списку автори звернення проконсультувалися з сімома сотнями вчених, що працюють в 160 інститутах по всій Великобританії. Свою думку висловлювали люди, що знаходяться на всіх щаблях наукової кар'єри - від студентів до керівників відділів.

За підсумками опитування був визначений ряд складнощів, через які багато фахівців йдуть з науки в інші сфери діяльності.

Основна перешкода, яка, на думку авторів звернення, призводить до відтоку кадрів з науки, - це невпевненість дослідників у своєму майбутньому, викликана скороченням числа постійних позицій (на Заході вчені багато років працюють по короткострокових - тривалістю два-три роки - контрактами в різних лабораторіях ). Також у зверненні згадані низька зарплата, а також труднощі в сімейному житті через практично неминучі часті переїзди (так як більшість дослідників змушені раз на кілька років змінювати місце роботи).

Автори звернення пропонують міністру можливу стратегію, яка б допомогла подолати ці складнощі. Зокрема, вони рекомендують уряду збільшити кількість постійних ставок і створити нові стипендії для науковців, які тільки починають свою кар'єру - зараз при виділенні грантів та стипендій молодим спеціалістам часто віддають перевагу дослідникам, які так чи інакше вже зарекомендували себе в науці.

Укладачі петиції є членами в протестного руху "Наука життєво важлива", створеного клітинним біологом з Університетського коледжу Лондона Дженніфер Роном. Учасники Science is Vital виступають проти реформ, які скорочують фінансування науки.

Читайте також:

Вчені розгадали таємницю віщих снів

Вчені розробили прототип килима-літака (відео)

Людство не зможе підкорити інші галактики, якщо не навчиться займатися сексом у космосі

Вчені створили пігулку від сивини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: