В Іспанії створено вакцину від ВІЛ: попереду випробування на людях

У кращому випадку дослідники переможуть вірус або знайдуть спосіб зменшувати концентрацію ВІЛ у крові хворого.

Іспанські вчені протестували вакцину MVA-B і з'ясували, що вона ініціювала імунну відповідь на ВІЛ у 92% випадків. Як показали попередні дослідження, завдяки вакцині організм починає розпізнавати ВІЛ.

У вакцині містяться чотири гени вірусу, які стимулюють Т і В-лімфоцити - типи білих кров'яних клітин, пише Дело. Різні лімфоцити запрограмовані боротися з різними видами патогенів.

ВІЛ вони перемогти легко не можуть, тому лімфоцитам потрібне "тренування". В-клітини виробляють антитіла, які атакують віруси до того, як вони заражають клітини. А ось Т-клітини виявляють і знищують заражені клітини.

Запропонована вакцина дозволяла у 2/3 добровольців виробити орієнтовані на ВІЛ антитіла через 11 місяців після вакцинації. У понад 30% виробився тип Т-клітин, що борються з ВІЛ, під назвою CD4+. А у решти ще один тип клітин - CD8+.

Хоча імунна відповідь була викликана, це ще не означає, що вакцина захищає від вірусу. Перевірити ефективність нової вакцини вчені збираються провівши клінічні випробування на людях з ВІЛ. У кращому випадку дослідники переможуть вірус чи знайдуть спосіб зменшувати концентрацію вірусу в крові хворого.

Читайте також:

Україна припинила купувати ліки для хворих на СНІД та туберкульоз

Створено генетичні ліки проти СНІДу: вірус припиняє розмножуватися

Сенсація від індійських медиків: вакцина проти ВІЛ довела свою безпеку

У Китаї з'явився невідомий вірус, схожий на СНІД, хворих вже тисячі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: