Google закриє декілька популярних сервісів задля Google+

Google закриє декілька популярних сервісів задля Google+

Google відмовиться від сервісів, функціонал яких відображений у Google+

Google відмовиться від сервісів, функціонал яких частково відображений у соціальній мережі Google+, а також тих, які не актуальні на даний момент.

Компанія Google закриє сервіс мікроблогів Google Buzz, інтерфейс програмування додатків (API) сервісу та ще кілька інших найближчими тижнями, пояснивши це бажанням зосередитися на розвитку соціальної мережі Google+, повідомила компанія.

Google вважається однією з найбільш успішних інтернет-корпорацій світу, і закриття окремих її проектів завжди привертає пильну увагу суспільства і показує, в яких напрямках варто очікувати подальшого розвитку онлайнового гіганта.

Коментуючи своє рішення, в Google заявили, що відмовляються від сервісів, функціонал яких частково відображений в соціальній мережі Google+, а також тих, які не актуальні на даний момент.

Користувачі Google Buzz після закриття проекту не зможуть публікувати нові повідомлення, проте вони зможуть переглядати вже існуючий контент у своєму профілі Google і качати його, використовуючи Google Takeout.

Google Buzz був запущений на початку 2010 року. Користувачі сервісу могли переглядати повідомлення, спілкуватися між собою. Всі ці функції були інтегровані у поштовий сервіс Gmail. Відразу після старту сервіс зазнав гострої критики за упущення в системі безпеки (обліковий запис користувача був відкритим всім контактам у пошті Gmail).

Також компанія Google оголосила про закриття з 15 січня 2012 іншого сервісу мікроблогів - Jaiku, який позиціонувався як конкурент Twitter.

Цього ж дня буде вилучено соціальні функції з iGoogle і закрита програма University Research Program for Google Search, що давала вченим доступ до пошукових результатів Google для досліджень.

Google вирішила відмовитися і від сервісу Code Search, який допомагав шукати відкритий код в мережі. Компанія закриє сервіс і його API також 15 січня 2012 року.

Дані кроки підтверджують намір Google сфокусуватися на пріоритетних завданнях, про що заявляв генеральний директор Ларрі Пейдж при оголошенні фінансових підсумків другого кварталу 2011 року.

Нагадаємо, у липні Google оголосила про закриття проекту Google Labs, в рамках якого співробітники корпорації розробляли експериментальні функції. У червні було оголошено про закриття сервісу Google Health, що надає користувачам доступ до їх персональних даних про здоров'я і самопочуття, і Google PowerMeter, що допомагає збирати статистику споживання електроенергії в будинку.

Про правильність стратегії Ларрі Пейджа можна судити, наприклад, за фінансовими результатами компанії. Чистий прибуток Google в третьому кварталі 2011 року зросла на 25,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і досягла 2,73 мільярда доларів.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація