Стало відомо, про що говоритимуть Янукович і Медведєв у Донецьку

Стало відомо, про що говоритимуть Янукович і Медведєв у Донецьку

Янукович і Медведєв. Ілюстрація / Фото: AFP

Президенти Росії та України Дмитро Медведєв і Віктор Янукович 18 жовтня в Донецьку обговорять ситуацію в зоні євро, а також, у разі інтересу з української сторони, і тему Митного союзу.

18 жовтня на зустрічі президентів України Віктора Януковича та Росії Дмитра Медведєва обговорюватимуться питання зони євро та Митного союзу, якщо виникне таке бажання в української сторони.

Про це повідомив у Москві помічник президента РФ Сергій Приходько.

"Можливо, ми, якщо буде виявляти до цього інтерес Віктор Янукович, поділимося тією інформацією, яка стосується формування Митного союзу Білорусії, Казахстану і РФ", - заявиви він.

За його словами, "зміцнення цього інтеграційного об'єднання буде позначатися, так чи інакше, на наших двосторонніх відносинах з Україною".

Медведєв і Янукович 18 жовтня візьмуть участь у другому російсько-українському міжрегіональному економічному форумі. Програма перебування Медведєва в Україні почнеться з бесіди з Януковичем.

Після бесіди у вузькому колі президенти РФ і Україна візьмуть участь в пленарному засіданні російсько-українського економічного форуму, який присвячений науково-технічного співробітництва регіонів і міжрегіональної виробничої кооперації.

Говорячи про теми переговорів, помічник президента РФ не виключив, що, "якщо дозволить час, вони поговорять про те, який вплив на наше двостороннє співробітництво, на процеси на просторі СНД надає поточна ситуація в зоні євро".

Приходько додав, що як в українському, так і в російському товарообігу значний обсяг припадає на співпрацю з країнами Євросоюзу і складається ситуація для обох держав "небайдужа".

У ході переговорів, припустив Приходько, будуть порушуватися питання співпраці в космічній та авіаційній сфері. "Можливо, буде порушено питання по Ан-70 і програмі (ракети) "Дніпро", - сказав він.

Після форуму, на якому зі вступним словом виступлять Янукович і Медведєв, президенти відвідають виставку міжрегіональної прикордонної співпраці.

Очікується, що в рамках форуму буде підписано низку угод, у тому числі міжурядові угоди про порядок перетину держкордону мешканцями прикордонних регіонів, про співпрацю та взаємодію у сфері розвитку пунктів пропуску через російсько-український держкордон, а також документи, що стосуються розширення регіонального співробітництва.

Тим часом у  Донецьку тривають останні приготування до II міжрегіонального українсько-російському форуму, який пройде у ВЦ "Експодонбас" з 18 по 19 жовтня. Унікальність форуму-2011 в тому, що участь у ньому візьмуть президенти України та Росії Віктор Янукович та Дмитро Мєдвєдєв.

Таємницею залишається назва готелю, де зупиниться Дмитро Мєдвєдєв. У зірковому "Донбас Паласі", де найкращі номери (королівський і президентський) коштують від 13 тис. грн. на добу, заявили, що не можуть оприлюднити дані про заброньовані номери.

Не виключено, що президент РФ може зупиниться в менш зірковому "Шахтар Плаза", який відкриється 19 жовтня після масштабної реконструкції. Цей готель більш зручний в цілях безпеки: він розташований біля ВЦ "Експодонбас", де пройде економічний форум.

Читайте також:

Донецьк готується до візиту Мєдвєдєва: у місті кладуть новий асфальт

Мєдвєдєв з Януковичем подивляться футбольну битву на "Донбас-Арені"

За що судили Тимошенко: хроніка "газової війни" 2009-го року

Путін не зацікавлений, щоб Україна була успішною - Касьянов

Повʼязані теми:

Наступна публікація