Лікарі вилікували рак вірусом герпесу

Випробування нового методу лікування призвели до знищення пухлин у більшості піддослідних, а в 93% випадків вони не мали жодних ознак ракових клітин після хірургічного видалення пухлин.

Британські лікарі провели успішні клінічні випробування генетично модифікованого вірусу герпесу, який використовується при лікуванні деяких видів раку.

Випробування нового методу лікування раку голови і шиї, проведені на 17 пацієнтах в одній із лондонських лікарень, у поєднанні з хіміотерапією і радіотерапією, призвели до знищення пухлин у більшості піддослідних. Рак шиї та голови, в тому числі рак рота, язика і горла, діагностують у приблизно 8 тисяч британців щорічно.

Пацієнти в Королівській лікарні Марсден, яким було введено цей вірус, в 93% випадків не мали жодних ознак ракових клітин після хірургічного видалення пухлин.

Через понад два роки 82% з них не мали рецидиву хвороби.

Тільки двоє з 13 пацієнтів, яким було введено вірус у великій кількості, захворіли на рак знову.

При цьому застосування цього вірусу виявилося безпечним і дослідники висловлюють сподівання, що в майбутньому цей метод зможуть використовувати для лікування інших видів раку. До кінця року буде проведено нові випробування цього методу лікування.

Вірус герпесу, який проходить в даний час випробування також як засіб боротьби з раком шкіри, генетично модифікується, в результаті чого він може рости усередині ракових клітин, але не впливати на звичайні здорові клітини.

Потрапивши до ракової клітини, такий вірус діє трьома способами - він розмножується, вбиваючи попутно ракові клітини, він виробляє природний для організму людини білок, що стимулює імунну систему, і, нарешті, він діє в ролі маркера для імунних клітин.

Тим часом, ще в 2008 році вчені встановили, що поширений засіб для лікування герпесу - ацикловір - здатний пригнічувати розмноження вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) і зменшувати симптоми СНІДу в тканинах, вже заражених вірусом герпесу.

Читайте також:

У Києві з'явився диво-пристрій для лікування онкохворих

В людському організмі знайдено природний механізм захисту від раку

Вчені розшифрували генетичний код меланоми і раку легенів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: