LiveJournal втратив мільйони користувачів

LiveJournal втратив мільйони користувачів

LiveJournal

Аудиторія "Живого журналу" зменшилася майже на третину. Експерти пов'язують це зі зростанням популярності соцмереж.

Найбільший сервіс блогів LiveJournal.com ("Живий журнал", ЖЖ) стрімко втрачає аудиторію: цього року вона скоротилася приблизно на чверть.

Як зафіксувала дослідницька компанія Comscore, за період з січня по серпень 2011 року міжнародна аудиторія сервісу зменшилася на 23% (8,2 мільйона людей). А згідно з лічильником TNS, який враховує кількість унікальних відвідувачів, спад склав 11%, або 3,4 мільйона осіб.

Падіння відвідуваності ЖЖ викликано сукупністю причин, вважає Антон Носик, колишній керівник служби блогів SUP Fabrik (ця компанія володіє ЖЖ), пише газета "Ведомости".

З одного боку, через низку потужних DDoS-атак в цьому році ЖЖ не працював стільки, скільки не простоював за всі роки свого існування, а навіть кілька годин простою кардинально змінюють розпорядок життя блогерів та їхніх читачів, пояснив Носик.

Інша причина - зростання популярності соціальних мереж: розвивається Google +, поліпшується Facebook, які дають користувачам більше можливостей для спілкування і самовираження, краще пристосовані для роботи з мобільними пристроями.

Утім, переконана керівник LiveJournal Russia Світлана Іваннікова, спад був тимчасовий і тільки в період хакерських атак - навіть топові блогери, які заявляли про свій відхід, залишилися в LiveJournal.

"Аудиторія LiveJournal помітно виросла за останні три роки, середньорічне зростання становить 40%. Традиційно у більшості сайтів Рунета в літній період спостерігається спад відвідуваності, і в даному випадку коректніше дивитися на динаміку в порівнянні з аналогічними місяцями минулого року", - вважає вона.

Читайте також:

Microsoft купив Skype

Захоплення соцмережами веде до деградації мозку

Хакерські атаки на LiveJournal: блогери підозрюють російську владу

У соцмережі "ВКонтакте" з'явився чат

Повʼязані теми:

Наступна публікація