Хакерські атаки на LiveJournal: блогери підозрюють російську владу

Блогери все частіше приходять до висновку, що замовники хакерських атак прагнули позбавити людей Інтернет-майданчика для гострих дискусій.

Російські блогери, обговорюючи серію хакерських атак на популярний сайт LiveJournal, прийшли до висновку, що кібервійну могла організувата влада, і зроблено це було для того, щоб перешкодити інтернет-користувачам вести політичні дискусії перед майбутніми парламентськими і президентськими виборами.

Як відомо, хакерські атаки на ЖЖ тривають вже протягом тижня. Найпотужніша DDoS-атака сталася в минулу середу. Як заявили в компанії SUP, що володіє сервісом, вона стала найсерйознішою в історії сайту і торкнулася всієї служби, а не окремих блогів, як раніше.

DDoS-атака (від англ. Distributed Denial of Service) являє собою розподілену атаку типу "відмова в обслуговуванні", здійснювану шляхом організації великої кількості запитів до веб-сервера або окремих його служб. В результаті сайт стає частково або повністю недоступним.

Між тим блогери все частіше приходять до висновку, що замовники хакерських атак прагнули позбавити людей Інтернет-майданчика для гострих дискусій.

На думку директора з розвитку продуктів компанії SUP Іллі Дронова, організатори кібервійни хочуть змусити користувачів "Живого журналу" розійтися по автономним блогах - адже з ними боротися простіше, ніж з організованим масивом ЖЖ.

Багато блогери вважають, що влада доручила вивести сайт з ладу прокремлівському руху "Наші". Експерти висували припущення, що справжньою метою хакерів була п'ятірка найпопулярніших блогерів, серед яких Олексій Навальний, Рустем Адагамов (drugoi), фотограф Ілля Варламов (zyalt), teh_nomad і ibigdan.

Після першої атаки 30 березня в соціальних мережах активно обговорювалася новина про напад на блог Навального. Зокрема, спеціаліст "Лабораторії Касперського" Марія Гарнаєва розмістила інформацію про атаку на блог Навального на своїй сторінці. Проте пізніше керівник LiveJournal в Росії Світлана Іваннікова спростувала версію, що метою хакерів були топ-блогери.

Сам Навальний, що публікує у своєму блозі матеріали про корупцію у верхніх ешелонах влади, впевнений, за DDoS-атакою на ЖЖ стоять навколовладні структури.

За статистикою в "кириличному сегменті" LiveJournal зареєстровано близько чотирьох мільйонів акаунтів, щомісячна аудиторія проекту перевищує 20 млн відвідувачів. За деякими оцінками, в результаті серії атак на сервіс було недоотримано прибутку від продажу реклами на суму приблизно 10 тис. доларів. Орієнтовна ціна кожної хакерської атаки становить від 2 до 15 тис. доларів.

Читайте також:

LiveJournal знову недоступний для користувачів

LiveJournal відзвітував про наймасштабнішу хакерську атаку

Хакери закрили LiveJournal: це наймасштабніша DDoS-атака в історії ресурсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: