На дно найглибшої океанської западини опустився робот-дослідник

Робот Nereus може здійснювати відеозапис та збирати зразки з дна океану.

nereus
Робот Nereus працює абсолютно автономно. Фото whoi.edu
Автономний робот Nereus створений фахівцями Вудсхолловського океанографічного інституту в США став третім в історії глибоководним апаратом, що опустився на дно найглибшої точки світового океану, - Маріанської западини на заході Тихого океану.

До нього на глибину 11 тисяч метрів під рівнем моря опускався батискаф Трієст (1960 рік) та японський автоматичний апарат Кайко (зробив три експедиції до дна западини між 1995 і 1998 роками).

Nereus побував на дні западини 31 травня, він здатний не лише досягати таких глибин, але і здійснювати відеозапис, і навіть збір зразків з дна океану. Батискаф Трієст був відправлений до музею в 1966 році, а робот Кейко безслідно зник в океані в 2003.

"Nereus не має аналогів серед глибоководних апаратів, він дозволяє надзвичайно ефективно досліджувати великі глибоководні простори, оскільки є повністю автономним і не вимагає участі корабля супроводу або управління за допомогою кабельного зв'язку. Це дає нам можливість детально досліджувати найбільш недоступні куточки морського дна", - розповів один з творців робота Тім Шанк.

Під час свого першого занурення Nereus не лише здійснював відеозапис, але і зібрав зразки осадових порід тих, що покривають плити літосфери, що насуваються один на одного в зоні западини.

Читайте також:

В Китаї Інтернет-залежність лікують електрошоком

Життя на Землі зародилося завдяки метеоритному бомбардуванню

Легендарній грі "Тетріс" - 25 років

Учасники гурту Beatles стали героями комп'ютерної гри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: