NASA нарахувало понад мільярд позаземних цивілізацій

NASA нарахувало понад мільярд позаземних цивілізацій

Модель показує, що ближче до центру галактики шанси знайти населені планети вищі, ніж на околицях. / Фото: NASA

Сенсаційні дані, отримані за допомогою космічного телескопа "Кеплер" дозволили NASA припустити існування понад мільярда планет, здатних підтримувати життя.

Космічний телескоп NASA "Кеплер" (Kepler) всього за 136 днів виявив 1235 екзопланет.

Такі дані NASA стали відомі після обстеження відносно невеликої ділянки нашої Галактики - Чумацького Шляху. У поле зору телескопа потрапило не більше чотирьохсотої частини небесної сфери. А саме та зона, де розташоване сузір'я Лебідь.

"З 1235 планет 54, швидше за все, знаходяться в так званій зоні життя. Тобто комфортно розташовані біля своїх зірок. Як наша Земля. У крайньому випадку як Марс", - констатують вчені.

Зібрані дані, які стосуються не тільки розташування планет, але і їх розмірів, дозволили зробити статистичні висновки. І побудувати на їх основі комп'ютерну модель. А з її допомогою підрахувати, скільки ж світів можуть бути "населеними".

"Модель населеності в межах Галактики Чумацький Шлях" (Model of Habitability Within the Milky Way Galaxy) - так назвав своє дослідження Мішель Гованлок з Гавайського університету. І згідно з проведеними розрахунками у нашій Галактиці 1,2 відсотка зірок повинні мати при собі населені планети.

"Якщо згадати, що зірок у Чумацькому Шляху близько 100 мільярдів, то планет, здатних підтримувати життя, набереться більше мільярда", - припускаютб вчені.

Мішель врахував і те, що в якихось світах міг настати місцевий "кінець світу" - на зразок близького вибуху наднової, що знищила радіацією все живе.

Але навіть такі події, які, як виявилося, не настільки вже рідкісні в нашій Галактиці, не сильно скорочують кількість потенційно населених світів.

"Чумацький Шлях настільки старий, що планеті, яка втратила життя, бракує часу, щоб відродити її. І довести до дуже високого рівня. Аж до цивілізованого", - додав Мішель.

Модель показує, що ближче до центру Галактики шанси знайти населені планети вище, ніж на околицях.

Читайте також:

Планета через 20 років: роботи-трудяги і "друк" людських органів

Вчені розгадали таємницю утворення Меркурія

Планета зможе витримати максимум 10 млрд населення

Земля може пережити Сонце

Астрономи знайшли планету Люка Скайуокера

За рік Земля може перетворитися на Марс

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація