Планета зможе витримати максимум 10 млрд населення

Планета зможе витримати максимум 10 млрд населення

Планета зможе витримати максимум 10 млрд населення / Фото: vitamarg.com

Перехід на вегетаріанське харчування та контроль народжуваності може стати виходом із цієї ситуації.

Відомий соціобіолог, професор Гарвардського університету Едвард Вілсон стверджує, що резерви біосфери Землі досить обмежені, а головне - їх неможливо поповнити. Це стосується в основному запасів води та їжі.

За його словами, максимум, що зможе витримати наша планета, це 10 мільярдів чоловік населення. "Перехід на вегетаріанське харчування може стати виходом із цієї ситуації. Вживання рослинної їжі - найбільш ефективне використання ресурсів. Однак наразі існує 1,4 млрд га земель, придатних для вирощування врожаю. Можна отримувати 2 млрд тонн зернових щорічно. Цього вистачить лише на 10 мільярдів осіб", - стверджує Вілсон.

Крім вичерпуваних ресурсів, існують також екологічні фактори виникнення катастрофи. Допустима кількість фосфору в природі й рівень вмісту вуглецю в атмосфері регулюють межі витривалості планети.

Згідно з прогнозами, до 2100 року населення планети зросте до 10 мільярдів, що фактично означає кінець людства.

Втім, учені не виключають можливості того, що на своєму шляху людство може здійснити поворот на 180 градусів. Ці обчислення правильні тільки в тому випадку, якщо кількість людей буде рости й надалі з тією ж швидкістю. Останнім часом був відмічений серйозний спад рівня народжуваності.

Сім'ї стають меншими. На одну жінку, згідно з дослідженнями, припадає дві дитини. Дана статистика збиралася по 230 країнам світу, що говорить про глобальні тенденції. Народжуваність виходить на так званий рівень заміщення, коли кожне наступне покоління буквально замінює попереднє, діти приходять на зміну батькам. Якщо коефіцієнт народжуваності протримається на цьому рівні до кінця століття, зростання населення зупиниться на цифрі 9-10 мільярдів. Значить, настав такий момент, коли вперед шляху немає. Завдання людства - підтримувати сталість.

Нагадаємо, директор Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Ехсан заявила, що 31 жовтня 2011 року населення планети збільшиться до семи мільярдів жителів.

Читайте також:

Земля може пережити Сонце

За рік Земля може перетворитися на Марс

Людство не зможе підкорити інші галактики, якщо не навчиться займатися сексом у космосі

Доповідь NASA: інопланетяни можуть знищити людство, щоб врятувати Землю

Вчені знайшли нову планету придатну для життя

Повʼязані теми:

Наступна публікація