NASA завершило роботу зонда Cassini на Сатурні

Апарат вивчав планету протягом 13 років.

Національне аерокосмічне агентство США попрощалося із апаратом під назвою Cassini. Зонд завершив свою місію через зношеність двигуна, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Вчені зупинили його в атмосфері планети, аби залишки космічного корабля не впали на поверхню двох супутників Сатурна, на котрих теоритично може бути життя.

ВідеоКосмічний зонд "Кассіні" знищили після 13 років його перебування на Сатурні

За час своєї роботи Cassini зробив сотні унікальних знімків поверхні планети. Саме завдяки йому вдалося дізнатися про нові супутники Сатурна. Судячи з дописів у соцмережах, працівники NASA влаштували Cassini справжні проводи. Вчені згадували найяскравіші моменти життя космічного апарата, описували його здобутки та обіймали один одного, коли прощалися з найбільш успішним міжпланетним проектом.

Як повідомлялося, 5 вересня 2017 року виповнилося 40 років польоту Voyager-1 – найвіддаленішому від Сонця рукотворному космічному апарату. Його енергетична установка працює на плутонії-238, незважаючи на падіння ефективності майже на 45%, і зонд далі передає дані на землю. Сигнал на Землю доходить тільки за 17 годин.

Залиште свій коментар