Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські студенти можуть виграти "космічне євробачення" від NASA

Для дослідження Марсу нашими співвітчизниками запропоновано оригінальне рішення.

"Космічне євробачення" - так науковці називають конкурс NASA, у якому українські винахідники зараз серед лідерів. Їхній проект на другому місці у світі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Молоді студенти і вчені запропонували оригінальну ідею польотів над Марсом – проект літака, який може по півроку вивчати цю планету і заряджається просто від крижаної поверхні.

Моделі літаків команда винахідників зробила з пляшок і пінопласту. Сухого льоду, палива, має бути вдосталь на Марсі. З нього планують шляхом хімічної реакції вивільняти газ. Його тиск і має забезпечити роботу пристрою.

Тестові польоти розробки відбулися успішно. Розроблено комп'ютерну модель справжнього літака. На Марсі він час від часу спускатиметься на кригу і черпатиме її. Ізотопи всередині розтоплюватимуть лід.

Проект зроблений під капсулу NASA "Атлас В", яка може доставити український літак на Марс.

На науковому конкурсі ідею використовувати марсіанську кригу запропонувала 11-річна школярка Софія. Фахові дослідники лише втілили її в конкретний проект.

Команда українського "МарсХоперу" щодня удосконалює свій винахід. Наступний літак уже матиме сенсори, котрі зчитуватимуть у реальному часі кути нахилу в усіх трьох вимірах, а також висоту та інші параметри.

Проект українців пробився у топ-25 на конкурсі. І тепер потребує підтримки співвітчизників. Голосувати за нього можна один раз на день.

ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА УКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ MARS HOOPER МОЖНА ТУТ

Якщо українці посядуть перше місце, їх запросять на екскурсію на космодром США. Але винахідники кажуть, що борються передусім за престиж України, яка вперше бере участь у цьому конкурсі і вже має всі шанси на перемогу.

Раніше вчені пояснили наявність "живого газу" на МарсіМарсіанський ровер Curiosity в 2014 році виявив короткочасне підвищення в десять разів концентрації метану в приповерхневому шарі марсіанської атмосфери. На Землі головним джерелом метану виступають живі організми. Їх слідів на Марсі до теперішнього часу не виявлено, однак поява метану вселяє у вчених оптимізм з приводу можливої наявності на Червоній планеті життя.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Вибір редакції