В Україні зареєстрували перші домени кирилицею

Кириличні доменні імена IDN в com.ua та kiev.ua зможуть зареєструвати власники словесних кириличних торгових марок і загальновідомих знаків при пред'явленні відповідних документів.

19 жовтня стартував перший етап реєстрації кириличних доменних імен IDN в зонах com.ua та kiev.ua

Водночас, не всі одразу зможуть отримати свій кириличний домен: для захисту від кіберсквотерів процес реєстрації адрес в новому доменному просторі проходить в три етапи.

Перший етап. Кириличні доменні імена IDN в com.ua та kiev.ua зможуть зареєструвати власники словесних кириличних торгових марок і загальновідомих знаків при пред'явленні відповідних документів. Процедура першого етапу пріоритетної реєстрації IDN відповідає існуючим вимогам та умовам делегування доменів в .ua і триватиме з початку реєстрації IDN до 19 листопада 2010 року.

Другий етап. З 19 листопада до 19 грудня 2010 року, IDN делегуються реєстрантам, які виявили бажання зареєструвати IDN на термін у 10 років. На цьому етапі пріоритетної реєстрації діють умови і вимоги делегування доменних імен, що існують для доменів com.ua і kiev.ua відповідно.

Третім етапом стане вільна реєстрація IDN. Реєстрація буде доступна для всіх бажаючих, і нічим не буде відрізнятися від реєстрації доменів com.ua і kiev.ua відповідно.

Поки незрозуміло, наскільки напівкириличні імена будуть затребувані та популярні. Однак з огляду на незначну вартість реєстрації, більшість компаній-власників сайтів захочуть перестрахуватися і зареєструвати додаткові домени. При цьому вони будуть виглядати так: "вікна-двері.com.ua", "реферати.com.ua", "музика.kiev.ua" тощо.

У даний час доменні імена можна зустріти на різних мовах. Вже зараз IDN підтримуються у більш ніж 40 міжнародних доменах, тобто користувачі можуть використовувати назви доменів другого рівня власною мовою. Плюси таких можливостей — відсутність необхідності знати англійську мову, спрощення пошуку потрібного сайту, наявність вільних привабливих імен.

19 жовтня реєстратор NIC.UA вже зареєстрував перші IDN домени в com.ua та kiev.ua на пріоритетних умовах для власників торгових марок. Цими доменами стали штурман.kiev.ua і мебляр.com.ua. Крім того, реєстратор подбав і про реєстрацію власних доменних імен нік.com.ua і нік.kiev.ua на підставі власної ТМ.

Читайте також:

Домен sex.com продали за 13 мільйонів

Пошуковику Google виповнюється 12 років

В Україні розпочинається реєстрація "напівкириличних" доменів

В Інтернеті запущено перший кириличний домен ".рф"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: