Вчені довели: "чоловіча менопауза" існує, але лікується

"Криза середнього віку" у чоловіків - насправді не що інше, як аналог жіночого клімаксу. Але "чоловічу менопаузу" можна вилікувати тестостероном.

Приблизно 10% усіх чоловіків у віці старше 50 років страждають від так званої "чоловічої менопаузи", або синдрому нестачі тестостерону. Серед хворих на серцеві захворювання та діабет цей показник становить 17%.

Відповідне дослідження провели британські вчені з Університету Шеффілда. Як пояснив професор андрології Хаг Джонс, багато чоловіків стикаються з так званою "кризою середнього віку", симптоми якої – депресія, роздратованість, зниження лібідо, постійні перепади настрою, можливо набрання ваги, нічна пітливість, випадання волосся на тілі і обличчі. Насправді ця "криза" - не що інше, як аналог жіночої менопаузи, або клімаксу.

Справа в тому, що після 30 років рівень тестостерону у чоловіка падає природним чином на 1% щороку. Однак, якщо людина веде нездоровий спосіб життя, зниження рівня тестостерону може відбуватися набагато швидше. Синдром розвивається, коли яєчка, які виробляють тестостерон, не працюють нормально, або коли загальний гормональний фон порушено. А тестостерон є не лише життєво важливим для потенції та сексуального потягу, він підтримує м'язову силу, здорові кістки, позитивний настрій, енергію та працездатність.

До речі, згідно з дослідженням, проведеним в 2007 році в Медичній школі Сан-Дієго при Університеті Каліфорнії, чоловіки з низьким рівнем тестостерону помирають раніше. І це не дивно, беручи до уваги набір ваги, порушення статевої функції і як результат серцево-судинні захворювання і розвиток діабету.

Професор Джонс упевнений, що низький вміст тестостерону треба лікувати. Хоча багато медиків дотримуються іншої думки – вони вважають падіння рівня тестостерону природнім, і що не потребує втручання.

Водночас спосіб лікування все-таки є - за допомогою ін'єкцій тестостерону або кожні три тижні, або кожні десять чи 14 тижнів. Є можливість використовувати пластирі, гелі або імплантати. Щоправда, ймовірні і побічні ефекти у вигляді збільшення простати і підвищення рівня червоних кров'яних тілець.

Читайте також:

Вчені склали ідеальний розпорядок дня: о 6:00 - секс

У жіночій косметиці знайшли смертельно небезпечні бактерії

Імпотенцію лікуватимуть отрутою бразильських павуків

Вчені знайшли "ген Пітера Пена", який зупиняє старіння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: