Учені фіксують зміну кольору Арктики

Масштабні зміни можуть позначитися на темпах танення вічної мерзлоти.

У Арктиці помітно скоротилася кількість річної рослинності. Як свідчать супутникові знімки, колір рослинного покриву північної області Заполяр'я в літній час змінюється з зеленого на коричневий і сірий.

Учені повідомляють, що цей феномен можна пояснити глобальним потеплінням клімату Землі.

"Кількість листя суттєво скоротилася порівняно з попередніми роками", - розповів співробітник норвезького Центру наукових досліджень екології та клімату Крайньої Півночі "Фрам" Ярле Бьєрке.

В останні 30 років потепління арктичного клімату призвело до суттєвого збільшення кількості зеленої рослинності в заполярних районах Канади, Норвегії і Росії, а також на острові Гренландія, що призвело до появи поняття "зелена Арктика". Останніми роками чітко простежується зворотна тенденція.

Однією з причин є те, що клімат заполярних районів зараз стає більш вологим. Там випадає більше снігу, який тримається довше, ніж у попередні роки та період росту рослин через це коротшає. Скорочення числа сонячних днів також уповільнює ріст рослин.

Учених турбує те, як масштабні зміни, яких зазнає заполярна флора, можуть відбитися на темпах танення вічної мерзлоти. В ній законсервовані величезні обсяги вуглекислого газу, який здатен викликати парниковий ефект і подальше потепління клімату.

Раніше повідомлялося, що вчені заявили про загибель найбільшого коралового рифу у світі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: