Вчені хочуть забрати в людства одну секунду життя

Вчені хочуть забрати в людства одну секунду життя

Традиційно додаткова секунда додається до доби 31 грудня або 30 червня

Астрофізики виявили, що Земля уповільнила своє обертання.

Світова наука загрожує позбавити людство однієї секунди його існування, яка протягом декількох років "набігає" через особливості руху Землі.

На засідання в Женеві Міжнародного телекомунікаційного союзу, яке відбудеться наступного тижня, виноситься питання про повну і остаточну ліквідацію додаткової або так званої "високосної секунди", повідомляє BBC.

Традиційно додаткова секунда додається до доби або 31 грудня, або 30 червня. У подібні дні остання хвилина відповідного дня має не 60, а 61 секунду.

Перша "високосна секунда" була додана 30 червня 1972 року. Про коливання тривалості доби було відомо ще у XIX столітті, однак тільки завдяки винаходу атомного годинника у 1949 році вчені змогли точно виміряти різницю між земним та астрономічним часом. Останній раз "високосна секунда" додавалася в заключний день 2008 року. У нинішньому 2012 році вона також повинна бути додана.

Проте зараз астрофізики виявили, що Земля уповільнила своє обертання. В результаті відпадає необхідність додавати час від часу додаткову секунду.

Але не всі фахівці згодні на її ліквідацію. Вони вважають, що уповільнення обертання нашої планети є тимчасовим і різниця між астрономічним і атомним часом збережеться. Тим самим, на їх думку, нинішню систему "високосних секунд" не слід скасовувати.

Як пояснили експерти, скасування додавання секунди в першу чергу принесе користь операторам електронних систем управління, оскільки цей перехід вимагає перенастроювання комп'ютерів, причому одномоментно на всій планеті.

Однак людям, які спостерігають за зірками або визначають координати, пов'язуючи їх з часом, скасування коригування принесе лише проблеми. У них з роками будуть накопичуватися істотні розбіжності між атомними годинами (за якими всі звіряють час) і астрономічними, зав'язаними на Грінвіцький меридіан.

Вчені також пояснили, чому Земля змінює швидкість свого обертання. На це можуть впливати місячні припливи, тертя. Наприклад, влітку через появу листя на деревах збільшується момент інерції, і відбувається уповільнення обертання Землі в порівнянні із зимовим періодом. Взимку ж земний хід стає більш жвавим. Це, звичайно, відбувається дуже непомітно, зі швидкістю 10-8 секунди.

Приблизно так само "швидко" накопичується зазвичай і відставання. При цьому в глобальному плані Земля тільки сповільнює обертання.

Читайте також:

Американські вчені створили діру у часі

Диво-молекула врятує світ від парникового ефекту

США засекречують смертельний супервірус, який "загрожує людству"

Астрономи визначили точний колір нашої галактики

Великий адронний коллайдер відкрив нову частинку

Повʼязані теми:

Наступна публікація