США засекречують смертельний супервірус, який "загрожує людству"

США засекречують смертельний супервірус, який "загрожує людству"

У Нідерландах вивели вірус-мутант, який передається через повітря

Скандал в науковому світі викликало прохання уряду США не публікувати матеріали досліджень нового вірусу-мутанта.

Американська влада попросила наукові видання не публікувати матеріали про дослідження вірусу-мутанта H5N1 (пташиного грипу), який штучно вивели в одній з лабораторій Нідерландів, побоюючись, що ними можуть скористатися терористи.

"Цей вірус може стати причиною найстрашнішої пандемії в історії: від пташиного грипу, який в останні 15 років став глобальним кошмаром, можуть померти мільйони людей", - описує побоювання Вашингтона італійська La Repubblica.

У зв'язку з цим уряд США вперше вдався до безпрецедентного кроку: попросив редакції двох найавторитетніших американських наукових журналів - Science і Nature – не друкувати вже підготовлені статті про новий штам.

Це розпорядження спровокувало скандал світового масштабу, проте Science і Nature пішли назустріч проханню Національного інституту здоров'я.

"Я б не став називати це цензурою. Таким чином ми намагаємося її уникнути: наукове співтовариство показало обличчя своєї відповідальності", - заявив головний редактор Nature Брюс Альбертс.

Колективу дослідників з Медичного центру Еразмуса в Роттердамі (Нідерланди) вдалося вперше отримати високовірулентний штам вірусу H5N1, який передається повітряно-крапельним шляхом між тхорами. Раніше так званий пташиний грип міг поширюватися лише від заражених тварин, зокрема від домашній птахів, до людини. Новий різновид небезпечний тим, що досить вдихнути повітря після чхання або кашлю хворої людини – і хвороба поширилася.

На думку науковців, новий вид грипу може стати причиною пандемії, яка у багато разів перевершуватиме за масштабами епідемію "іспанського" грипу.

Читайте також:

З пташиного грипу вчені створили новий вірус-вбивцю

У Європі десятки дітей стали інвалідами після вакцинації від свинячого грипу

Виявлено новий штам гонореї, який не піддається лікуванню

У Нідерландах 27 людей стали жертвами інфікованого жука

Повʼязані теми:

Наступна публікація