Виявлено новий штам гонореї, який не піддається лікуванню

Інфекціоністи б'ють на сполох - гонорея може стати невиліковною і за 10-20 років поширитися по всій Землі.

Дослідники виявили збудник гонореї, стійкий до всіх антибіотиків, які рекомендовані для лікування цієї інфекції. Медики бояться, що давно відоме захворювання тепер може загрожувати життю та здоров'ю всього населення Землі.

"Новий штам, названий H041, має стійкість до цефалоспоринів - антибіотиків останнього покоління. Ці антибіотики - єдиний клас препаратів, які сьогодні ще вбивають гонококів", - зазначили дослідники в доповіді, представленій в Канаді на конференції Міжнародного товариства досліджень захворювань, що передаються статевим шляхом.

Гонорея - це інфекційне захворювання, яке передається, в переважній більшості випадків, статевим шляхом. Побутовим шляхом гонорея поширюється менш ніж в 1% випадків.

Збудник гонореї (Neisseria gonorrhoeae) - абсолютно патогенний організм. Neisseria gonorrhoeae насамперед вражає епітеліальні тканини, тому спочатку інфекція розвивається в сечівнику, на шийці матки і прямій кишці. Але потім венерична інфекція вражає різні органи, у тому числі кісткову, дихальну, серцево-судинну і нервову системи. Нерідко через гонорею розвивається чоловіче і жіноче безпліддя.

Інфекціоністи зафіксували, що останнім часом почастішали випадки безсимптомних і малосимптомних форм. Так, до 50% жінок та 2-5% чоловіків не відчувають ознак інфікування.

За таких форм гонореї симптоми інфекції відсутні або настільки незначні, що не насторожують заражену людину. Попри відсутність яскраво вираженої симптоматики, інфекція у подальшому може поширюватися і викликати ускладнення.

Один з керівників дослідження Магнус Унемо зі Швеції назвав знахідку "одночасно тривожною і передбачуваною".

За його словами, вивчення попередніх випадків розвитку антибіотикостійкості гонокока свідчить, що стійка бактерія пошириться по всьому світу протягом 10-20 років.

Читайте також:

ВООЗ визнала, що мобільні телефони викликають рак мозку

Біологи довели, що "материнське прокляття" існує

До Британії завезли інфекцію, яка не лікується антибіотиками

МОЗ Німеччини: кишкова паличка E.coli передається від людини до людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: