Великий адронний коллайдер відкрив нову частинку

Дата публікації
Перегляди
5244
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Великий адронний коллайдер відкрив нову частинку

Учені, якы працюють на Великому адронному коллайдері, відкрили нову елементарну частинку / Фото: Вести

Знахідка наблизить фахівців до основної мети проекту - пошуків так званого бозона Хіггса.

Великий адронний коллайдер зробив перше підтверджене відкриття нової частинки з моменту запуску цієї фізичної установки на франко-швейцарському кордоні

Нова частинка отримала назву Chi_b (3P) і допомагає вченим краще зрозуміти сили, які дозволяють елементам матерії утримуватися разом.

У перспективі фахівці мають намір провести детальні дослідження частки, але вже зараз фахівці вважають, що вона відігравала одну із значних ролей у"великій фізиці" і відповідала за формування перших згустків матерії.

Читайте: Фізики не виключають, що виявили "частинку Бога"

Як говорять учені, частинки Chi_b (3P) є збудженим варіантом раніше відомих науці частинок Chi, які проявлялися в попередніх зіткненнях елементарних частинок.

Роджер Джонс, професор фізики, який працює з детектором ATLAS на Великому адронному колайдері, каже, що нова частинка являє собою синтез "чарівного кварка" і "чарівного антикварка" третього покоління.

Джонс каже, що теоретичні моделі ядерної фізики вже не один рік вказують на наявність подібних частинок, але досі ніхто не міг отримати практичного отримання даних частинок

Читайте: Фізики виявили нову елементарну частинку

"Зараз нам було б цікаво зрозуміти, які сили утримують разом кварки і антикварки. Очевидно, що це ті ж сили, що утримують атомні ядра і перебувають у них протони і нейтрони", - сказав він.

За словами Джонса, дані, отримані зараз з Великого адронного коллайдера, дозволяють доповнити Стандартну модель фізики за рахунок невеликих, але фундаментально важливих даних, які дозволяють краще зрозуміти, чому матерія в принципі існує і має масу.

Проте, як і раніше, головною метою Великого адронного коллайдера фізики вважають виявлення таємничого бозона Хіггса - "божественної частинки", яка відповідає за масу елементарних частинок.

Читайте також:

В Італії почалося будівництво нового колайдера

Фізики зупинили американський коллайдер

Фізики планують прострелити Всесвіт гігантським лазером

Великий адронний колайдер може стати першою машиною часу на Землі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5244
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація