Фізики зупинили американський коллайдер

Хоча формально Теватрон завершив свою роботу, на те, щоб надпровідникові магніти, які використовуються прискорювачем Теватрон, розігрілися до нормальних температур, піде тиждень. Демонтаж прискорювача планується завершити в кінці грудня.

Прискорювач Теватрон - другий за потужністю в світі після Великого адронного колайдера - офіційно завершив свою роботу. Прискорювач, що знаходиться в Фермілабі в штаті Іллінойс, був зупинений в п'ятницю, 30 вересня, о 15:30 за північноамериканському східним часом (1 жовтня о 00:30 за київським часом).

Церемонія зупинки Теватрона транслювалася в режимі онлайн на сайті Фермілабі (Національної прискорювальної лабораторії імені Енріко Фермі).

Для того, щоб зробити церемонію видовищною, повідомляє портал LiveScience, були встановлені дві кнопки - червона, припиняє подачу в прискорювач протонів і антипротонів, і синя - відключає електропостачання Теватрона. Натиснути кнопки довірили фізику Елен Едвардс. Причому синю кнопку Едвардс довелося натискати двічі. "Він не хоче так просто здаватися", - прокоментував виниклу заминку Боб Мау, що відповідає в Фермілабі за роботу прискорювача.

Хоча формально Теватрон завершив свою роботу, на те, щоб надпровідникові магніти, які використовуються прискорювачем Теватрон, розігрілися до нормальних температур, піде тиждень. Демонтаж прискорювача планується завершити в кінці грудня.

Після цього частина кільця Теватрона буде перетворена на музей, який, як передбачається, прийме перших відвідувачів у вересні 2012 року. Нагадаємо, будівництво Теватрона - кільцевого прискорювача-коллайдера - було розпочато в Фермілабі в кінці 1970-х років. Вартість проекту склала 120 мільйонів доларів.

Перші протони пройшли по кільцю коллайдера, довжина якого становила 6,3 кілометри, 2 липня 1983 року. Перші зіткнення частинок і античастинок на прискорювачі відбулися 13 жовтня 1985 року. Одним з головних досягнень Теватрона вважається відкриття в 1995 році відсутнього t-кварка - наймасивнішою з відомих на даний момент елементарних частинок.

7 квітня повідомлялося, що фізики зафіксували нез'ясовне явище в коллайдері Теватрон.

Рішення про зупинку Теватрона було прийнято на початку 2011 року, коли стало відомо, що міністерство енергетики США відмовилося виділити 35 мільйонів доларів, необхідних для продовження роботи прискорювача до 2014 року.

Читайте також:

Фізики виявили нову елементарну частинку

На колайдері відбулося можливе народження нової частинки

Блискавка вивела з ладу американський колайдер

ВідеоВ Європі побудують новий адронний колайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: