Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені "надрукували" черепасі новий дзьоб

Якщо новий дзьоб не буде відторгнутий організмом черепахи, незабаром її випустять у море.  

У Туреччині черепасі, яка постраждала під час зіткнення з катером і могла померти голодною смертю, зробили новий дзьоб. Протез виготовлений з титану і надрукований на тривимірному принтері.

Якщо новий дзьоб не буде відторгнутий організмом черепахи, незабаром її випустять у море.

45-кілограмова головаста морська черепаха (інша назва - логгерхед) була знайдена на березі з важкою травмою доставлена в Центр дослідження, порятунку та реабілітації черепах Університету Памуккале в турецькому місті Денізлі.

Спочатку співробітники центру привели її до себе, годуючи з рук, але незабаром вони зрозуміли: для того щоб черепаха змогла прогодуватися сама, необхідно радикальне лікування.

Центр зв'язався з турецькою компанією BTech Innovation, відомої своїми протезами, виготовленими за індивідуальними замовленнями.

Фахівці BTech вивчили зображення, отримані співробітниками центру при скануванні черепахи, і виготовили титановий дзьоб, який ідеально їй підійшов.

Таким чином була відновлена здатність черепахи харчуватися самостійно. Черепаха, яку назвали Акут-3, зараз проходить реабілітацію. Співробітники Центру мають намір переконатися, що протез прижився і що черепаха звикла до своєї титанової щелепи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції