Вченим вдалося вдруге обігнати швидкість світла

Дата публікації
Перегляди
9096
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вченим вдалося вдруге обігнати швидкість світла

Вченим вдалося вдруге подолати швидкість світла. Ілюстрація / Фото: ВВС

Фізики повторили експеримент з частинкою, яка спритніша за швидкість світла. Цього разу нейтрино обігнало світло на 57 наносекунд.Теорія Ейнштейна під загрозою.

Вчені перевірили результати сенсаційного експерименту з перевищенням швидкості світла, який поставив під сумнів теорію Ейнштейна і разом з нею взагалі похитнув фундамент всієї сучасної фізики.

Дві групи фізиків з міжнародної колаборації OPERA (Oscillation Project with Emulsion-tRacking Apparatus) знову прогнали нейтрино - субатомну елементарну частинку, яка має масу - і вона знову обігнала швидкість світла.

Нагадаємо, наприкінці вересня світ науковців сколихнула сенсація. Швидше за світло рухалися нейтрино, випущені з лабораторії в Швейцарії і спіймані в Італії - в декількох сотнях кілометрів - датчиками детектора OPERA.

Тільки цього разу воно побило власний рекорд - частинки прилітали в детектор, подолавши 730 км, не на 60, а на 57 наносекунд швидше за світло.

Якщо першого разу були використані протонні імпульси тривалістю 10 мікросекунд, у якому п'ять наносекундних скидів пучка, то в повторному експерименті - більш короткі імпульси тривалістю три наносекунди з паузами в 500 наносекуд.

Це потрібно було для того, щоб отримати більш чіткий малюнок нейтринної хвилі і виключити можливі помилки.

За словами учасниці проекту Наталії Полухіної, глави лабораторії елементарних частинок Фізичного інституту імені Лебедєва РАН (ФІАН), рівень достовірності результату залишився на тому ж рівні - шість стандартних відхилень.

За її словами, щоб говорити про відкриття, фізикам достатньо отримати п'ять стандартних відхилень.

Не дивлячись на те, що колаборація помилку у вимірах не знайшла, будуть проведені ще перевірки даних OPERA учасниками нейтринного експерименту MINOS в американській Лабораторії імені Фермі. Для цього їм потрібно не менше трьох місяців.

Читайте також:

Учені довели, що машина часу працювати не буде

Фізики планують прострелити Всесвіт гігантським лазером

Французькі вчені створили левітуючий скейтборд (відео)

Надсвітлову швидкість недавно відкритої частинки пов'язали з GPS

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9096
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація