Всі неафриканці є нащадками неандертальців

Дослідники проаналізували 6092 хромосоми і визначили, що, в середньому, на X-хромосомі сучасних людей неафриканського походження міститься близько 9% неандертальської ДНК.

Всі люди, які мають неафриканське походження, є нащадками неандертальців. До такого висновку прийшли вчені, які аналізували X-хромосоми людей з великої кількості різних країн.

Як відомо, Homo neanderthalensis і Homo sapiens - це близькоспоріднені види, і вчені давно вважали, що вони могли схрещуватися один з одним. Обидва види виникли в Африці.

Вважається, що предки H. neanderthalensis покинули цей континент в період від 400 тисяч до 800 тисяч років тому. При цьому предки H. sapiens вийшли з Африки і почали розселятися по іншим територіям в проміжок між 80 тисячами і 50 тисячами років тому. Відповідно, до моменту зникнення неандертальців близько 30 тисяч років тому два види довго співіснували разом.

Автори нової роботи перевіряли, чи змішувалися між собою сучасні люди і неандертальці, досліджуючи послідовність ДНК жіночої статевої хромосоми у мешканок всіх п'яти континентів. В цілому дослідники проаналізували 6092 хромосоми і визначили, що, в середньому, на X-хромосомі сучасних людей неафриканського походження міститься близько 9% неандертальської ДНК.

Ці результати вказують, що H. neanderthalensis і H. sapiens схрещувалися між собою вже після того, як обидва види покинули Африку.

Підсумки нової роботи підтверджують результати раніше проведених досліджень - за підсумками розшифровки повної послідовності ДНК неандертальця вчені дійшли висновку, що H. neanderthalensis змішувалися з сучасними людьми.

Нагадаємо, нещодавно вчені з'ясували, що "сучасні люди" живуть не довше за неандертальців.

Читайте також:

Вчені розкрили таємницю нового виду людей з алтайської печери

Предки людини регулярно їли побратимів

Неандертальці знову з'являться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: