Тунель кохання - найромантичніше місце України

Тунель кохання - найромантичніше місце України

Тунель кохання притягує романтиків / Фото: mrtn.kyivmarathon.org

Містечко Клевань на Рівненщині раптово дістало всеукраїнську та світову популярність завдяки дивовижному відрізку залізниці, оточеному деревами.

Сьогодні на ТСН.ua спільно з ТМ "Чернігівське" cтартує спецпроект "Особлива Україна". Щодня ми розповідатимемо Вам про найцікавіші куточки нашої країни. Залишайтеся з нами - буде цікаво! 

Тунель кохання на Рівненщині став популярним зовсім недавно, адже ще кілька років тому практично ніхто про нього нічого не чув. Зараз його по праву називають найбільш романтичним місцем в Україні.

Адже навіть побіжний погляд на фотографії з цим природним дивом відкидає найменші сумніви в тому, що це місце заслуговує такої уваги до себе.

Це зелений тунель у формі ідеальної за пропорціями арки, створений заростями дерев і кущів, які сплелися між собою.

Навесні і влітку Тунель кохання потопає в зелені / Фото: bigpicture.ru

Знаходиться Тунель кохання біля селища Клевань, що у Рівненському районі Рівненської області. По суті, він є частиною залізниці, щільно засадженої з боків деревами.

Тунель кохання утворився завдяки скритності в часи СРСР / Фото: newsru.com

А вийшов цей феноменальний тунель випадково. Річ у тім, що колись, за радянської влади, ця залізна дорога вела до військової бази, і її обсадили деревами для маскування. В останні роки дерева і кущі перестали обрізати, і таким чином утворився природний тунель, довжина якого становить кілька кілометрів.

Своїм ідеальним формам тунель зобов'язаний поїзду, який регулярно ходить до місцевого заводу, обламуючи на шляху зростаючі гілки. Цей поїзд часто стає героєм фотосесій фотографів і туристів, оскільки локомотив, що їде по такій красі, справді, є дивним видовищем, і неможливо втриматися, щоб його не сфотографувати.

Туристи із задоволенням фотографують поїзд / Фото: viva.ua

В останні роки тунель став місцем справжнього паломництва туристів і закоханих пар, магією своєї краси він приваблює романтиків і молодят. Є повір'я, що тут закохані можуть загадувати будь-яке бажання, і якщо любов справжня, то воно обов'язково здійсниться.

Цікаво, що переважна більшість туристів, які побували в Тунелі кохання, залишаються задоволені побаченим. Навіть скептики, які не вірили в те, що в реальному житті тунель виявиться таким же захоплюючим, як на фотографіях, зізнаються, що тунель їх вразив.

"Побоювалася, що фотографії в Інтернеті викладені з обробкою в фотошопі. Але включила в маршрут. Виявилося - це реально чудове місце! Замість пари фоток вийшла шикарна фотосесія. Одноколійка ще й діюча. Нам пощастило побачити поїзд. Він буквально на 3 вагони, тягає щось. Після поїзда зрозуміли, як утворилося це диво. Чагарники насаджені дуже близько до колії, гілки виступають всередину. А коли йде поїзд, то він їх обдирає собою. Якби поїзд не ходив, то все заросло б повністю. Тож все банально просто. Але все одно там дуже романтично!" - пише на одному з форумів дівчина під ніком daleonka, яка побувала у Тунелі кохання.

Це місце виглядає напрочуд красиво в усі пори року. Але найбільш ефектно тут на початку осені, коли на деревах ще багато листя, і воно переливається всіма можливими барвами, від зеленого до червоного і жовтого.

Восени Тунель кохання найбільш красивий / Фото: myspace.zp.ua

А взимку, коли дерева вкриті снігом, Тунель кохання набуває вельми загадкового вигляду.

Взимку Тунель кохання виглядає дивно / Фото: ua.euronews.com

Багато туристів, які побували тут, скаржаться на один неприємний момент, який може зіпсувати романтичну прогулянку. Це комарі, які особливо активно накидаються на людей навесні і в першій половині літа. Тому, щоб не перетворити свою прогулянку одночасно на бенкет для кровососів, краще взяти з собою в поїздку якийсь засіб від комарів.

Останнім часом Тунель кохання став досить відомим не тільки в Україні, але і в світі, тут навіть знімають рекламу популярних брендів.

Як дістатися?

До Клевані можна доїхати поїздом, місто знаходиться на шляху з Рівного до Луцька.

Можна доїхати і на автомобілі. Від Києва до Клевані - приблизно 350 км. Доїхавши до Рівного, далі слідуйте дорогою Н22. У Клевані їдьте на залізничну станцію. І далі пішки - на схід.

До речі, в Клевані також є мальовничий замок XV століття, який можна відвідати з екскурсією.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація