Експерти вимагають від влади змінити формат Мінських переговорів

Україна мусить перестати йти на повідку в агресора й запропонувати альтернативний формат перемовин.

Відомі дипломати й аналітики звернулися до влади із закликом змінити формат переговорів щодо ситуації на Донбасі, адже строк дії Мінських домовленостей сплив, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Звернення підписали члени "Майдану закордонних справ", представники Центру політичних досліджень імені Разумкова та Центру досліджень армії, конверсії та роззброєнь.

Україна мусить перестати йти на повідку в агресора, йдеться у відозві. Особливо це стосується спроб змінити Конституцію.

Спочатку слід змусити виконати головні вимоги: припинити вогонь і повернути всіх полонених. Також звернутися до Радбезу ООН і ухвалити акт про агресію Росії проти України.

ВідеоУкраїна має перестати йти на поводу у агресора

На думку авторитетного дипломата Богдана Яременка, керівництво країни має низку козирів у своїх руках: особливо зараз, коли Росію дотискають міжнародними санкціями. Однак, чомусь ними не користується.

"Той хто говорить, що Мінські домовленості безальтернативні – він говорить неправду. Тому, що способів змінити їх, переінакшити, змінити переговорні формати, вийти на те що влаштовує Україну, є безліч. Один з них - це найбільш категоричний спосіб – сказати, що Мінських домовленостей вже немає, панове! Сказати: політичне врегулювання після стабілізації.

Інший шлях - можна розширити формат переговорної групи, визнати, що ми не справились, не справились тому, що в цій групі не було ЄС, США інших держав які впливають на ситуацію.

І головне - не тільки формат змінити переговорної групи, але й додати питання. Україна повинна наполягати на тому, що політичне врегулювання без врегулювання проблеми Криму неможливе. Для нас пріоритет – не надання повноважень комусь, для нас пріоритет - відновлення територіальної цілісності держави. Без Криму і Севастополя неможливо цього досягти", - вважає Богдан Яременко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: