Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не обговорювалася поліцейська місія на Донбасі, оскільки не було конкретної пропозиції – Штайнмаєр

В першу чергу необхідно розвести сили, а потім говорити про озброєння, зазначив міністр.

На заключній прес-конференції глав МЗС Німеччини та Австрії, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розвовів ТСН, чому не обговорювалася поліцейська місія.

"Ми не можемо дискутувати це тут, оскільки ще не має конкретної пропозиції від секретаріату і генсека ОБСЄ. Що ми досі зробили, як учасник нормандського формату, то ми не так давно відвідали східну Україну біля лінії зіткнення на Донбасі біля Краматорська, там ми оглянули ази ОБСЄ, тут на прес-конференції вже згадував, при яких умовах змушені працювати спостерігачі ОБСЄ", – повідомив Штайнмаєр.

За словами міністра Німеччини, перед тим, як говорити про озброєння, необхідно розвести війська сторін.

"Що нам зараз треба досягти – це розвести війська між обома сторонами – між українською армією та сепаратистами, і тільки тоді ми повинні думати на умовами місії ОБСЄ, якою ця місія має бути. Тут питання озброєння місії не грало ролі", – додав він.

Своєю чергою міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц заявив, що на початку наступного року поїде на Донбас.

"Я звичайно поїду в зону конфлікту. На сході України я зустрінусь з відповідальними з місії спостерігачів. Це буде не тільки сутністю, але і пріорітетом нашого головування з самого його початку" – наголосив міністр.

Нагадаємо, Росія та бойовики на Донбасі готові до переговорів про обмін полоненими за формулою "все на всіх". Про це на прес-конференції в Гамбурзі сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров.  "Щодо полонених, утримуваних осіб: ми давно і послідовно підписуємося під вимогою або під закликом обміняти" всіх на всіх". На словах сторони конфлікту - і українська влада, і представники Донбасу - підтримують такий підхід", - сказав Лавров у відповідь на запитання ТСН. Він додав, що кілька обмінів відбулося, але "це було давно".

Залиште свій коментар

Вибір редакції