Карпачова примусила тюремників дати Тимошенко знеболювальне

Дата публікації
Перегляди
3751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Карпачова примусила тюремників дати Тимошенко знеболювальне

Карпачова вишпетила суддю за виїзне засідання / Фото: Радіо Свобода

Омбудсман влаштувала Лук'янівському СІЗО візит без попередження.

Уповноважена Верховної ради з прав людини Ніна Карпачова поспілкувалася з ув'язненою Юлією Тимошенко та суддею, який призначив суд у камері.

Як повідомила прес-служба омбудсмана, ввечері у вівторок, 7 грудня, Карпачова здійснила до Лук'янівського СІЗО візит без попередження.

Під час тригодинного перебування в СІЗО омбудсман відвідала в камері екс-прем'єра Тимошенко, яка повідомила, що від неї щойно пішли з камери учасники судового засідання, зокрема, суддя Андрій Трубніков, секретар судового засідання, слідчі СБУ, ДПА, прокурори, чотири охоронці, які брали участь у проведенні в її камері так званого "виїзного засідання" щодо обрання їй запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

На запитання Карпачової про стан здоров'я Тимошенко поскаржилася, що вже тривалий час їй відмовляють у знеболюваних препаратах, які раніше отримувала протягом 20 днів. Через це вона зазнає страждань і позбавлена нормального сну.

Омбудсман негайно запросила до камери начальника медичної частини СІЗО В.Пирогова, після чого було задоволено прохання Тимошенко і фельдшер медчастини зробив їй ін'єкцію знеболювального, яке діє 24 години.

Під час зустрічі в адмінкорпусі СІЗО з суддею Шевченківського районного суду Києва Трубніковим, який виніс 7 грудня постанову про проведення виїзного судового засідання в СІЗО, Карпачова звернула його увагу на неприпустимість проведення судового засідання в умовах камери СІЗО, оскільки це є брутальним порушенням принципу публічності судового розгляду відповідно до п.1 статті 6 Європейської конвенції з прав людини, а також є обмеженням права на захист і може бути розцінене як нелюдське поводження.

Карпачова підкреслила, що у червні 2011 року Європейським судом прийнято рішення "Лучанінова проти України", де суд визнав подібні дії українського суду порушенням зазначенних норм конвенції і зобов'язав Україну виплатити компенсацію постраждалій за рахунок держбюджету.

Взагалі, на переконання омбудсмана, є абсурдною по суті постановка питання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту людини, що вже перебуває під вартою. Омбудсман зазначає, що на жаль подібна практика в Україні вже стала системою, коли кількаразово заарештовують людину, яка вже перебуває під вартою.

Читайте також:

Виїзний суд над Тимошенко перенесли на четвер

Тимошенко хвора лише на грижу хребта - Шкіль

Карпачова розповіла, як Тимошенко робили масаж серця

Слідчі шість годин дивилися в тарілку Тимошенко

Наступна публікація