Ландік пропонує зробити 23 лютого вихідним днем

Дата публікації
Перегляди
1247
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ландік пропонує зробити 23 лютого вихідним днем

Ландік хоче вихідний на 23 лютого / Фото: УНІАН

Законопроектом пропонується виключити з переліку святкових днів 2 травня.

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Ландік пропонує зробити 23 лютого вихідним днем. Відповідний законопроект № 10189 зареєстрований депутатом у Верховній раді.

У свою чергу законопроектом пропонується виключити з переліку святкових днів 2 травня. День міжнародної солідарності трудящих святкувати лише 1 травня.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, "хоча коріння походження цього свята (Дня захисника Вітчизни) знаходяться ще в радянській історії, за ці роки в суспільстві сформувався певний стереотип, що повноцінними і потенційними захисниками Вітчизни є і можуть бути тільки чоловіки.

Існування Міжнародного жіночого дня - 8 березня - надало цьому святу в суспільній свідомості ще більше гендерне забарвлення. Психологічно на неформальному рівні це свято сприймається як свято всіх чоловіків".

Відзначається, що введення в цей день (23 лютого) додаткового вихідного підвищить увагу до цього свята, дозволить посилити виховну та патріотичну роботу серед молоді, збільшить повагу мужньої роботи військового щодо захисту своєї Батьківщини.

Щоб зберегти баланс святкових і робочих днів, автор пропонує додатковий вихідний день можна встановити за рахунок 2 травня, так День міжнародної солідарності трудящих в усьому світі святкують тільки один день - 1 травня.

Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів Україні, цього року на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові дні і дні релігійних свят:

8 березня - Міжнародний жіночий день (четвер);

15 квітня - Пасха (неділя);

1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих (вівторок, середа);

9 травня - День Перемоги (середа);

3 червня - Трійця (неділя);

28 червня - День Конституції України (четвер);

24 серпня - День незалежності України (п'ятниця).

Уряд також рекомендує перенести робочі дні 30 квітня (понеділок) на 28 квітня (субота), а 29 червня (п'ятниця) - на суботу, 7 липня.

Відповідно до статті КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

У зв'язку з тим, що Великдень (15 квітня цього року) і Трійця (3 червня) завжди відзначаються по неділях, в Україну буде додано ще два неробочих понеділка, 16 квітня і 4 червня відповідно.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1247
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація