Парламент вдруге не підтримав програму уряду: чому і що далі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Не підтримали в Раді і кандидатуру нового міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, запропоновану прем’єром.

Парламент не підтримав Програму дій уряду Шмигаля вже вдруге. При цьому Кабмін може працювати, як і раніше. Не підтримали в Раді і кандидатуру нового міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, запропоновану прем’єром. Сьогодні він приходив на співбесіду до депутатів і пояснював, звідки у нього, ректора Чернігівського ВИШу, елітні автівки.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відколи 2 тижні тому Верховна Рада не затвердила план дій кабінету Дениса Шмигаля, над документом попрацювали - він став удесятеро обְ’ємнішим, із конкретним планом. Уряд, з-поміж іншого, обіцяє підтримувати національного виробника, підвищити зарплати лікарям та завершити реформу децентралізації. 

І хоч прем’єр  говорить, що річний імунітет від відставки, який дає уряду ухвалена програма, для нього не самоціль, все ж розраховує на підтримку.

"Ми – не уряд мрійників, не уряд популістів, не уряд для піару. ми прийшли виправляти чужі помилки і робити очікувані суспільством зміни. ні мені, ні уряду не потрібен імунітет", – заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Відео Депутати не підтримали програму дій уряду і не погодили кандидатуру нового міністра освіти

У сприянні відмовлено. Парламент не підтримав Програму дій уряду Шмигаля - і це вже вдруге. Наслідків це не матиме, уряд може працювати, як і раніше. Єдине - міністри не отримують річного імунітету від відставки. Урядовий план підтримали навіть не всі депутати з монокоаліції. Так само, як і кандидатуру нового міністра освіти Сергія Шкарлета, запропоновану прем’єр-міністром. Детальніше - у сюжеті.  

Депутати не підтримали програму дій уряду і не погодили кандидатуру нового міністра освіти

У фракції "Слуг", чиїм кандидатом де-юре є Шмигаль, цього разу до нього поблажливіші. Але не надто. 

"Ми сьогодні голосуємо за стратегічний документ, за програму розвитку країни, а не за індульгенцію вашого перебування на рік. Але ми домовилися з вами, якщо виникне недовіра, ви напишете заяву і підете у відставку", – стверджує нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура.

А от  решта великих фракцій не лише не хочуть підтримувати програму уряду, але й вимагають його відставки.

"Наш уряд вже перетнув межу у 100 днів. Скажіть, яке затвердження програми після 100 днів? В усьому світі обговорюється, що зроблено за 100 днів. А ми тут з вами обговорюємо програму. Ми б хотіли почути, що ви вже зробили, а тут, на жаль. відповіді немає", – вважає нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Реальна програма, по якій живе уряд, – це меморандум міжнародного валютного фонду. І там діаметрально інші речі написані, чим те солодке, що сьогодні подається в програмі дій уряду. Ми не будемо за цю туфту голосувати", – запевнила лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Програма дій уряду набирає лише 207 голосів, навіть у монобільшості – чимало депутатів утримуються або голосують проти. Прем'єр залишає парламент із обіцянкою виконувати свою програму, хай там хто її підтримує чи ні.

"У деяких народних депутатів було несприйняття надання імунітету уряду або окремим міністрам. На жаль, це політичний момент", – сказав Шмигаль.

У цей же час під стінами парламенту на пікет вийшли науковці. Вони не вимагають ані зарплат, ані благ для себе. Надійшло подання на нового міністра освіти - ректора Чернігівського вишу Сергія Шкарлета. Він, стверджують пікетувальники, заскочений на плагіаті - простіше кажучи, списуванні чужих робіт.

"Для нас це неприйнятно, в мене краще вкрасти гроші ніж вкрасти текст, я ображуся значно більше за те що хтось запозичив", – вважає професор Інституту фізіології імені Богомольця Віктор Досенко.

Сергій Шкарлет прийшов на засідання профільного комітету. На запитання журналістів він відповідати не хоче.

А от депутатам відповідати доводиться. На закиди у плагіаті Шкарлет вимагає офіційної експертизи, а наявність кількох елітних автівок і грошових заощаджень пояснює ректорською зарплатою.

"Я прийшов у 2010 році в державний ВИШ з приватного, де працював 10 років, я абсолютно нормально працював і отримував від акціонерів пристойну заробітну плату, я нічого не ховав. Я жодної копійки не заробив ні хабарями, ні будь-якими іншими натяками", – стверджує Шкарлет.

"Я знаю. які є зарплати в приватних закладах вищої освіти, це не ті зарплати, які дозволяють купити дорогі автомобілі. Так, це трохи вище, аніж в державних, але не ті, що дозволяють купити машини за 40 тисяч доларів", – заперечила йому нардепка від фракції "Голос" Інна Совсун.

Кандидатуру Шкарлета навіть не виносять на розгляд до сесійної зали. Депутати беруться за інші кадрові питання. Відпускають свою колегу із "Батьківщини" Ольгу Белькову, яка складає мандат за власним бажанням. Вже колишня депутатка прощається із колегами. А от Святослава Вакарчука, який теж написав заяву, колеги відпустити не схотіли. Принаймні - без пояснень. Вакарчук на розгляд свого питання не прийшов. І поки що залишається депутатом, хоч і прогулює засідання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції