Після перемоги на виборах Путін візьметься за Україну - експерт

Дата публікації
Перегляди
3785
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Після перемоги на виборах Путін візьметься за Україну - експерт

В Росії наростає протестний електорат, однак для Путіна немає гідних конкурентів / Фото: AFP

Обрання Путіна президентом залишається питанням часу, впевнений експерт-політолог.

Після нинішніх виборів до Держдуми та майбутніх президента Росії у 2012 році почнеться вирішальна битва за Україну.

Таку думку висловив керівник Інституту політичних, соціологічних і маркетингових досліджень Володимир Бондаренко.

Експерт зазначив, що після перемоги партії "Єдина Росія" та Володимира Путіна почнеться рішуче навернення України до ЄврАзЕС.

"Почнеться вирішальна фаза боротьби за нашу газотранспортну систему та інші ласі шматки економіки - Одеський припортовий завод, авіаційну промисловість, порти, українські чорноземи тощо. Хоча повірити в реальну користь для України від ЄврАзЕС важко. Навіть для Білорусі, яка віддала Росії свою ГТС, ціна на газ нині доходить до 300 доларів. Щоправда Путін обіцяє знизити її з наступного року удвічі. Але це зроблено в обмін на "трубу". Схоже, що президент Віктор Янукович розуміє ризики такого зближення з Росією. Перебуваючи недавно в Ізраїлі, він заявив, що ЄврАзЕС - це не наша гра", - зауважив політолог.

Читайте також: "Х*й вам, а не галочку", "За Пиписькина": як росіяни обирали Держдуму

На думку Бондаренка, найбільшою інтригою парламентських виборів у Росії стало те, що "Єдина Росія" не матиме конституційної більшості в Думі, тобто понад 300 голосів.

Іншою несподіванкою, зазначив фахівець, стало зниження явки виборців на 5 відсотків порівняно з попередніми виборами, що свідчить про наростання протестного електорату в країні.

"День голосування характеризувався численними затримуваннями представників опозиції, видворенням з виборчих дільниць спостерігачів та використанням понад 2 мільйонів відкріпних талонів. Це дозволило робити "каруселі" та вкидання бюлетенів на користь провладних партій", - наголосив політолог.

У результаті до Думи пройшли ті партії, які й були заплановані Кремлем.

Читайте також: В російських областях проголосували по 140% виборців

"Використана проста технологія. Незадовго до виборів лідер "Справедливої Росії" Сергій Миронов пішов у відставку з поста спікера і заявив про опозиційність. У підсумку його партія стала третьою. Позасистемну опозицію до виборів не допустили. Критика влади була можливою лише під час теледебатів та в інтернеті, яких в Росії має понад 51 мільйон користувачів. Отже, обрання Путіна президентом залишається питанням часу при таких слабких спаринг-партнерах як Геннадій Зюганов, Володимир Жириновський та Сергій Миронов", - підсумовує Володимир Бондаренко.

Як відомо, вибори депутатів Держдуми пройшли в Росії 4 грудня. За даними ЦВК Росії після обробки 95,71% бюлетенів, Єдина Росія набирає 49,54% голосів виборців, КПРФ - 19,16%, Справедлива Росія - 13,22%, ЛДПР - 11,66%.

В Україні на виборах до Держдуми РФ проголосували більше 18 тисяч громадян Росії. З них 56,2% підтримали Єдину Росію.

Читайте також:

Україна може зникнути з мапи Європи - Гриценко

Путін голосував без дружини, а Зюганов задивлявся на булочки

"Х*й вам, а не галочку", "За Пиписькина": як росіяни обирали Держдуму

Янукович привітав Медведєва з успішним проведенням виборів

Янукович відправить на ЄврАзЕС "певних посадових осіб"

Наступна публікація