Скандалом завершилися довибори до ВР у Лохвиці

Скандалом завершилися довибори до ВР у Лохвиці

Фото: УНІАН

Перемогу кандидата від "Батьківщини" вважають нечесною.

Третю добу поспіль лихоманить Лохвицю на Полтавщині. Пристрасті вирують навколо окружної виборчої комісії та результатів довиборів до Верховної Ради, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Три замінування, пікети, провокації, вимкнення світла – і це далеко не все, що пережили члени окружкому лише за одну добу. Люди не витримують, втрачають свідомість і самовільно полишають комісію, яка, зрештою, припинила свою роботу. Біля неї повно спецпризначенців: одні тримають кругову оборону, інші проходять інструктаж. "Ми задіяні на охороні громадського порядку під час виборів", - кажуть правоохоронці.

Вони ж проводили обшук у голови виборчої комісії. Приміщення з документами та бюлетенями опечатали. "Заходять працівники силових відомств, виводять голову комісії, говорять з нею, потім вона говорить, що я нічого підписувати не буду. Телефонують з ЦВК, я стою поруч, чую, як їй чиновники погрожують п'ятьма роками тюрми", - розповідає спостерігач Олександр Мороз.

Замінування і провокації довиборів: на Полтавщині вимагають перерахунку бюлетенів

Замінування і провокації довиборів: на Полтавщині вимагають перерахунку бюлетенів

У те, що порахують голоси чесно, не вірить і частина учасників перегонів. Десяток представників різних політичних сил вимагають перерахунку і вказують на фальсифікації під час агітації, у день самого голосування і на стадії підрахунку. "Вся оця робота направлена на одне – на зрив виборів, на перевибори, закручування оцього передвиборчого процесу, знову оцей адмінресурс, знову ці кандидати технічні, знаєте, це все просто набридло, це бруд", - скаржиться кандидат в депутати ВР по 151 виборчому округу від партії "УКРОП" Інна Авраменко.

Опоненти називають головним організатором фальсифікацій фаворита перегонів – представника "Батьківщини" Руслана Богдана і його команду. "Із 47 кандидатів 20 представляють одну політичну силу. По деяким дільницям була більшість від "Батьківщини", від оцих технічних кандидатів", - пояснив помічник кандидата в депутати ВР Сергія Мамаяна Олександ Шамота.

Найбільше всіх сколихнула історія зі скандальним відео, на якому людина, схожа на керівника Лохвицького штабу "Батьківщини", намагається заохотити членів дільничної комісії. Прихильники кандидата запевняють – його підставили, бо Богдан отримав найвищий результат, який просто не влаштовує опонентів. "Не сприймайте те відео серйозно, там була просто відверта, відкрита проста розмова з простими людьми, там нічого не сказано, нічого серйозно не сказано", - каже жителька Лохвиці Валентина Ковальова.

Після такого викриття людина на відео – В'ячеслав Демчук – переховується від слідства. "Демчук – це людина, яка скуповувала голоси від БЮТу. Його дружина тут є головою комісії і в його помічника його заступника при обшуку знайшли російський паспорт", - твердить кандидат в депутати ВР Валентин Манько.

Поліція в день голосування відкрила кримінальне провадження. "У нас було дві пдстави – це виявлення ролика та звернення нардепа", - пояснив керівник місцевого відділку Віталій Браславець.

Вже опівдні й Полтавський адміністративний суд виніс ухвалу про порушення справи щодо фальсифікацій. Найпевніше, після цього буде рішення про перерахунок голосів на окрузі, чого й домагалися пікетувальники.

На цю мить уже відомі переможці на п'яти округах: ОВО №23 (Волинська область) - Ірина Констанкевич від "УКРОПу" (57,42% голосів). ОВО №27 (Дніпропетровська область) - Тетяна Ричкова, самовисуванець (44,57% голосів) ОВО №85 (Івано-Франківська область) - Віктор Шевченко, "УКРОП" (21,19%) ОВО №183 (Херсонська область) - Юрій Одарченко, "Батьківщина" (25,00%) ОВО №206 (Чернігівська область) - Максим Микитась, самовисуванець (31,45%).

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Повʼязані теми:

Наступна публікація