Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні з’явиться інститут кримінальних проступків

В Україні з’явиться інститут кримінальних проступків

Законом було змінено класифікацію кримінальних правопорушень.

Верховна Рада запровадила в Україні інститут кримінальних проступків шляхом внесення змін до чинного Кримінального кодексу.

За відповідне рішення проголосували 239 народних депутатів.

Згідно з законом, кримінальним проступком визначено діяння (дію чи бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Своєю чергою голова комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін пояснив, що розслідування проступків "здійснюватимуть як окремі підрозділи дізнання, так і уповноважені на те посадові особи правоохоронних органів".

Як зазначається, законом змінено класифікацію кримінальних правопорушень на кримінальні проступки, нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі злочини; узгоджено питання строків дізнання та судового розгляду кримінальних проступків; уточнено перелік можливих негласних слідчих (розшукових) дій під час дізнання; унормовано питання джерел доказів.

Водночас засуджені за вчинення кримінального проступку після відбування покарання визнаються такими, що не мають судимості, а підготовка до проступку не буде тягнути за собою кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, раніше народні депутати із БПП Микола Паламарчук, Артур Палатний і Олег Велікін зареєстрували законопроект, який передбачає покарання за наклеп. Законотворці хочуть саджати за це до в’язниці на десять років.

Відео У Раді зареєстрували законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за наклеп

Три роки тюрми за наклеп. Народні депутати із БПП Микола Паламарчук, Артур Палатний і Олег Велікін зареєстрували законопроект, який значно жорстокіше за диктаторські закони Віктора Януковича, прийняті 16 січня в розпал Революції гідності. За наклеп законотворці хочуть саджати у тюрму до десяти років. 

У Раді зареєстрували законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за наклеп

Залиште свій коментар

Вибір редакції