Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховна Рада створила Національну гвардію

Нацгвардію буде створено з внутрішніх військ на базі МВС України. 

Верховна Рада України ухвалила закон про створення Національної гвардії. За таке рішення проголосували 262 народних депутати з 330 зареєстрованих у сесійній залі.

У повному складі не голосувала за закон фракція КПУ, а з регіоналів підтримав закон лише 1 депутат.

Як повідомив голова Верховної Ради та автор ухваленого закону Олександр Турчинов, Нацгвардію буде створено на основі МВС. Гвардія виконуватиме правоохоронні функції та службово-бойові завдання, як в умовах мирного часу, так і у разі введення надзвичайного стану в Україні чи окремих її частинах.

Командувач Національною гвардією призначатиметься за поданням президента України Верховною Радою.

Відповідно до закону, Національну гвардію України складатимуть внутрішні війська МВС, які перетворюються на військове формування з правоохоронними функціями.

Особовий склад Національної гвардії України складається з військовослужбовців та працівників. Загальна чисельність Національної гвардії України становить до 60 тисяч, а при необхідності її збільшення Рада ухвалює відповідне рішення.

Згідно з законом, Нацгвардія призначена для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами братимуть участь у забезпеченні державної безпеки і захисті державного кордону, припиненні терористичної діяльності, а також діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

В умовах мирного часу та за надзвичайних ситуацій зазначений орган призначений виконувати в основному правоохоронні функції всередині держави.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада також прийняла рішення відновити курс на євроінтеграцію України

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції