Зеленський узаконив всеукраїнський референдум

Зеленський узаконив всеукраїнський референдум

Фото: Сайт президента України

Імплементація цього закону збільшить можливості громадян брати участь в управлінні державою.

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про всеукраїнський референдум", який у січні цього року ухвалила Верховна Рада. 

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента у четвер, 8 квітня.

У Зеленського наголошують, що закон "надасть народу право самостійно та безпосередньо, без участі політиків, вирішувати державні питання".

Згідно з законом, на референдум можуть виносити питання про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України, питання загальнодержавного значення, зміна території та втрати чинності законів або їх окремих положень.

Водночас не можуть виноситися питання, що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права; питання щодо скасовування чи обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці.

Також не можуть виноситися на референдум і питання податків, бюджету, амністії, а також ті, що перебувають у віданні органів правопорядку, прокуратури чи суду.

На всеукраїнський референдум може виноситися лише одне питання. Також він не може збігатися у часі з проведенням виборів. Залежно від питання, всеукраїнський референдум може призначатися президентом, Верховною Радою або проголошуватися главою держави за народною ініціативою.

Нагадаємо, Зеленський заявляв, що закон про референдум нагнав страху на низку політиків, які звикли до десятиліть "царювання". Президент запевнив, що тепер відігратись не вийде, адже останнє слово за суспільством. 

Рада підтримала законопроєкт про всеукраїнський референдум

Рада підтримала законопроєкт про всеукраїнський референдум

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація