Мальдіви - рай на Землі

Мальдіви - це рай. І вони обов'язково залишать незабутнє враження.

Мальдіви - рай на Землі
Я вам скажу, Мальдіви – це рай! Ви мені звісно можете відповісти що є рай і раєвіший у цьому світі широкому, але я щоразу відповідатиму словами героя фільму "Залягти на дно в Брюгге". Не дивилися? Дуже рекомендую! Причому врешті-решт моє слово (мов того головного героя) – буде останнім. Отже, Мальдіви – це рай!

Причому враження від цього раю не псує ані тривалий переліт (5 годин рейс – Київ-Дубаї, все ті ж 5 годин рейс – Дубаї-Мале (столиця Мальдів), далі ще 2 години конкретна бовтанка катером), ані не менш ефектне повернення – 15 годин очікування в дубайському аеропорту пересадки на рейс до Києва ;-) Власне ці умови, для так званих "бідних родичів", які, заради того щоб побачити казку, погодяться на найдешевший варіант із такими от "зручностями".

Але це пусте, навіть на здавалося найдешевшому острові – Кураматі є все щоб сформувати у свідомості незмінне (див. вище) враження від Мальдів. Це вам не Туреччина, не Єгипет і не Туніс – за ті, 8 днів та 9 ночей перебування ми не зустріли там ЖОДНОГО українця(нки). Росіяни, звісно доберуться куди завгодно, але, о диво, їх було – МАЛО! Все дуже просто – увесь персонал на нашому острові – Кураматі не знає російської. Англійська – вирішення всіх питань, а вивчення "великого і могутнього" до Індійського океану вочевидь ще не докотилося. А той, хто володіє english як правило знайомий із поняттями такту та вихованої поведінки у суспільстві. Словом, традиційних п'яних нічних купань у басейні, реготів, криків та інших веселощів у стилі – "русскіє атдихают" – ми не побачили.

2 км. – довжини та 600 метрів – завширшки, на цьому, здавалося б, клаптику землі можна місяцями досліджувати місцеву флору та фауну. Якісь там ящірки, стрибуни, крабики заховані у мушлях – словом дивись і захоплюйся. А коли вечоріє, із настаннім перших сутінок, у небі з'являється місцевий колорит – літаючі собаки. На вигляд точнісінько як наші кажани, але на те вони і Мальдіви щоб це звучало інакше.

Вам знайоме відчуття, коли заходиш у воду і спершу так ніби холодно а вже потім коли зануришся і поплаваєш,тоді вже добре так – тепло? Так от – забудьте про подібне на Мальдівах! Вода, як кажуть – "чай", причому температура незмінна у будь-яку пору доби. Коли важко описати наземну красу, що вже казати про підводний світ. "Сноркелінг" ("snorkeling" – плавання, без пірнання, із маскою та дихальною трубкою) – одна із найпопулярніших розваг. Обережно на Мальдівах із коралами! Це місцева святиня, за пошкодження – штраф, за перевезення через митницю – велетенський штраф! Ростуть вони десятиріччями, ламаються легко, тому для сноркелінгу на Кураматі існують спеціальні місця. Місцева страшилка – мурена, яка може боляче вкусити, коли пропливаєш близько повз її нору. На щастя близького знайомства із нею, за час перебування, не сталося, а одну навіть пощастило зняти на відео. Маленькі акули – цілком безпечні а скатів просто годують у спеціальних місцях, спеціально для нас – туристів.

Мальдіви – це ранок, коли робиш пробіжку узбережжям а хвилі Індійського океану лоскочуть тобі ноги, Мальдіви – це короткий світлий день коли не хочеться вилазити з води а потім обов'язково треба встигнути на край острова – побачити захід сонця, тривалістю якихось півгодини. Мальдіви – це вечір, коли варто бодай раз потратитись, але спробувати – Lobster dinner (вечерю з омарами). Лиша для вас – столик біля берега, в оточенні свічок, під звуки нічного бризу.

У липні 2007-го, здавалося – це було недешево, але і до сьогодні жодної секунди про витрачені гроші – не шкодую. Я просто можу сказати всім та собі: "Я був там!" І вам, настирливо рекомендую. І нехай та криза, хоч трохи зачекає. . .

Мальдіви - рай на Землі

Мальдіви - рай на Землі

Повʼязані теми:

Наступна публікація