Американець помилково відсидів 30 років у в'язниці

Суд Далласа виправдав чоловіка, який просидів у в'язниці 30 років.

В кінці 70-х Корнеліуса Дюпре засудили до ув'язнення за зґвалтування та пограбування. Його нібито впізнала одна з жертв. Перегляду вироку Дюпре вдалося домогтися тільки влітку цього року. Справу знову підняли в рамках спеціального проекту "Невинність" і перевірили докази за допомогою ДНК-експертизи.

Корнеліус Дюпре до в'язниці він потрапив у 79-му році, як вирішив суд, за зґвалтування та пограбування. Жертва упізнала саме його, і, незважаючи на заяви Дюпре про свою невинність, суд засудив його до 75 років ув'язнення.

"Я переживаю змішані почуття. Я щасливий, але це рішення не відшкодує 30 років життя, які я провів у в'язниці. За цей час я встиг втратити своїх батьків. Потрібно будь-якими засобами змінити систему правосуддя, щоб подібне не повторилося", - сказав виправданий Дюпре.

Перегляду справи домоглися організатори проекту "Невинність". Він був створений на початку 90-х з ініціативи юридичного факультету університету Йешива в Нью-Йорку. Мета проекту - ввести в практику американського правосуддя ДНК-експертизу доказів. Вона могла б зменшити вплив людського фактора. Адже судячи з кількості виправданих за допомогою такої експертизи, покладатися виключно на свідчення свідків не можна.

За останні 10 років в одному лише Техасі після ДНК-експертизи на свободу вийшли сорок осіб, засуджених за помилку.  У свою чергу, юристи кажуть, що довіряти виключно ДНК-експертизі теж було б помилкою. Але варто її хоча б враховувати, коли мова йде про термін довжиною в життя.

Читайте також:

У США почалися слухання у справі про смерть Джексона

Пакистанського губернатора вбили через симпатію до християнки

Російські правовласники судитимуться з українськими розробниками PocketBook

ВідеоАмериканець помилково відсидів 30 років у в'язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: