Аргентина розсекретила матеріали війни з британцями

Дата публікації
Перегляди
1681
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Аргентина розсекретила матеріали війни з британцями

Президент Аргентини привідкрила завісу Фолклендської війни / Фото: diarioelargentino.com.ar

У розсекреченому рапорті ідеться про "нескоординовані і непрофесійн" дії керівництва армії Аргентини.

Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер розсекретила звіт 1983 року про цілі, які військовий уряд країни мав досягти в Фолклендській війни.

У рапорті, який останній глава військової хунти країни Рейнальдо Біньоне розпорядився не розголошувати протягом 50 років, стверджується, що дії керівництва армії були "нескоординовані і непрофесійні", оскільки командування розраховувало на відмову Великобританії від захисту віддалених островів, повідомляє BBC.

"Багато солдатів були" гарматним м'ясом "для генералів: не навчені воювати, перекинуті без теплого обмундирування з субтропіків на холодні острови, новобранці голодували і гинули, будучи не в змозі себе захистити", - зазначено в звіті.

Аналітики вважають, що Кіршнер хоче показати Великобританії "відкритість" в питаннях аналізу подій 30-річної давнини, посадивши тим самим представників Лондона за стіл переговорів про майбутнє правового статусу Фолклендів.

Як відомо, бойові дії на Фолклендських островах між Аргентиною і Великобританією розгорнулися навесні і влітку 1982 року, забравши життя більше 900 осіб. За підсумками війни, території залишилися в підданстві британської корони.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1681
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація