Британський флот у стані підвищеної боєготовності: готується до війни з Аргентиною

Британські військові, дислоковані в районі південної Атлантики, дадуть відсіч будь-яким спробам порушити зв'язки Фолклендських островів із зовнішнім світом.

Великобританія привела свої кораблі, розташовані в районі Фолклендських островів, у стан підвищеної боєготовності на тлі чергового загострення відносин з Аргентиною з приводу островів, повідомляє британська газета The Daily Telegraph.

Аргентина вимагає від британської влади припинити підготовку до незаконного, на її думку, видобутку нафти в районі Фолклендів. Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун, в свою чергу, попередив, що британські військові, дислоковані в районі південної Атлантики, дадуть відсіч будь-яким спробам порушити зв'язки Фолклендських островів із зовнішнім світом.

"Ми забезпечуємо безпеку Фолклендів, і планове патрулювання триває. Я думаю, ви зрозумієте, що ми зробили всі необхідні приготування для того, щоб гарантувати захист жителям островів", - заявив глава британської влади.

На думку британських військових, загроза того, що Аргентина може спробувати створити проблеми для судноплавства в районі Фолклендських островів, реальна. "Військові кораблі дислоковані тут для того, щоб захищати інтереси Великобританії в південній Атлантиці. Якщо Аргентина буде перешкоджати вільному пересуванню кораблів за межами своїх територіальних вод, ми приймемо рішення використовувати наші сили стримування", - заявив представник британського військового відомства.

За даними газети The Sun, які поки не знаходять офіційного підтвердження, британський флот направив в район Фолклендських островів ще два бойові кораблі та один паливозаправник.

Таким чином, в районі конфлікту будуть перебувати чотири британських бойових корабля. Але поки що співвідношення сил в регіоні не на користь британців - аргентинський флот має в своєму розпорядженні 23 кораблі і 17200 моряків. У Аргентини також є 244 літака і гелікоптера, в той час як у Великобританії в регіоні - лише чотири винищувачі Eurofighter Typhoon, військово-транспортний літак Hercules, паливозаправник Vickers VC-10 і два морських вертольота Sea King, а загальна кількість військовослужбовців усіх родів військ – 1076 людей.

Тим часом міністр закордонних справ Аргентини Хорхе Тайана наступного тижня планує зустрітися з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном для обговорення ситуації навколо островів. "Те, що вони роблять - незаконно. Це порушення нашого суверенітету. Ми зробимо всі необхідні заходи, щоб захищати свої права", - заявив Тайана.

У свою чергу, його британський колега Девід Мілібенд сказав, що заяви аргентинської влади не витримують жодної критики відповідно до міжнародного права.

За його словами, роботи з видобутку нафти у Фолклендів "ведуться в суворій відповідності з міжнародним правом". "Це – виключне право фолклендців чинити так. Аргентина подала протест, але ми абсолютно впевнені, що те, що ми робимо, цілком законно", - зазначає міністр.

Як повідомлялося, уряд Аргентини постановив, що відтепер всі судна, що прямують до Фолклендських островів через аргентинські територіальні води, повинні отримувати від місцевої влади спеціальний дозвіл.

За словами глави аргентинського уряду Анібала Фернандеса, ця постанова "дозволяє забезпечити захист не тільки суверенітету Аргентини, а й усіх природних копалин" в даному районі.

Раніше в лютому аргентинська влада подала протест у зв'язку з планами Великобританії почати в першій половині року роботи з видобутку нафти у належних їй Фолклендських островах. Подібні перспективи викликають протест у Аргентини, яка вважає, що Фолкленди повинні належати саме їй.

Читайте також:

Карта світового тероризму: в Росії жити небезпечніше, ніж у Непалі

Британія закликала талібів здатися перед переважаючими силами коаліції

Блер розповів, чому він долучився до інтервенції в Ірак 2003 року

Рівень терористичної загрози у Великобританії підвищений до "серйозного"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: