Асад попередив про підготовку нових хіматак в Сирії

Сирійський президент чекає на "провокації" на кшталт трагедії в Хан-Шейхуні.

Президент Сирії Башар Асад попередив про підготовку нових хімічних атак, які здійснять як провокацію повстанці в Сирії.

Про це він повідомив в інтерв'ю РИА Новини.

"Насправді така можливість існує не тільки через нещодавні події. Це траплялося й раніше. Наприклад, для нас вона існує від 2013 року, коли вони нею скористалися. Але на цей раз риторика і пропаганда були іншими, тому що всі були готові до атаки. Це була частина порядку денного, частина одного плану, а не різні, не пов'язані між собою інциденти. Тому, звичайно, існує така можливість ", - заявив Асад.

Нагадаємо, 11 квітня президент РФ Володимир Путін попередив про підготовку нових хімічних атаках в Сирії, які нібито будуть здійснені як провокація проти влади президента Сирії Башара Асада. Ситуацію в Сирії Путін порівняв з початком американської кампанії США в Іраку, коли американська сторона показала хімічну зброю, виявлену там. 

Зростання напруженості між США та Росією відбулося після того, як американці завдали ракетного удару по сирійській авіабазі у відповідь на хімічну атаку уряду Сирії 4 квітня у містечку Хан-Шейхун, у результаті якої загинули і отримали поранення сотні невинних сирійців, в тому числі жінки і діти.

Президент США Дональд Трамп закликав "всі цивілізовані держави" приєднатися до Сполучених Штатів, щоб покласти край конфлікту в Сирії. Він заявив, що Вашингтон зобов'язаний "стримувати і запобігати поширенню і використанню смертоносного хімічної зброї", яку, за його словами, безсумнівно використовувала сирійська влада.

Своєю чергою держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія виявилася неспроможною виконати свої зобов'язання 2013 року для захисту Сирії від хімічної зброї. За його словами, РФ є співучасником, або просто некомпетентною", оскільки не дотримується угоди з утилізації хімічної зброї в країні.

Глава РФ Володимир Путін заявив, що ця атака порушує міжнародне право

ВідеоПід час хімічної атаки в Сирії був використаний заборонений газ зарин

Залиште свій коментар