Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бельгія та Нідерланди мирно обмінялися територіями

Дві країни в Європі вперше в історії мирно змінили кордони.

Бельгія і Нідерланди мирно обмінялися територіями, це рішення стало унікальним у повоєнній Європі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

ВідеоНовий рік – новий кордон. Бельгія і Нідерланди обмінялися територіями

Бельгія і Нідерланди обмінялися територіями. Цей обмін став унікальним у повоєнній Європі, коли дві держави домовилися мирно. При тому, що за площею обмін нерівноцінний. Нідерланди отримали від Бельгії півострів у 16 гектарів, тоді як Бельгія - територію у 5 разів меншу. Кордон відкоригували через річку Маас.

Новий рік – новий кордон. Бельгія і Нідерланди обмінялися територіями

Зазначимо, за площею – обмін не рівноцінний, адже Нідерланди отримали від Бельгії півострів у 16 гектарів, тоді як Бельгія - територію уп’ятеро меншу.

Обмін спричинений особливою ситуацією на кордоні в районі річки Маас, яка розділяє територію Нідерландів і Бельгії та протікає між нідерландським Ейсден-Маргратене та бельгійським Везетом. Після інженерних робіт у 80-х роках вона змінила течію. Через це колишній бельгійський острів став півостровом, сполученим із Нідерландами. Натомість, нідерландський острів приєднався до Бельгії.

кордон
La Libre

Це ускладнювало роботу правоохоронців обох країн, коли неможливо було оперативно розслідувати злочини і вбивства, тому країни і домовитися про обмін територіями.

Нагадаємо, країни домовилися про мирний обмін своїми територіями ще у листопаді 2016 року. Проте угода набула чинності лише від 1 січня 2018 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції