Березовський розповів, як Путін відібрав в нього ОРТ

Березовський розповів, як Путін відібрав в нього ОРТ

Володимир Путін та Борис Березовський / Фото: rusbiz.clan.su

За версією Березовського, питання про продаж контрольного пакета акцій ОРТ виникло після загибелі підводного човна "Курськ" у 2000 році

На суді в Лондоні олігарха Бориса Березовського проти олігарха Романа Абрамовича продовжують спливати цікаві факти із сучасної історії Росії. Нині стало зрозуміліше, як відбувалася зміна власника головної кнопки Росії - телеканалу ОРТ, пише "Сегодня".

За версією Березовського, питання про продаж контрольного пакета акцій ОРТ, який опинився у нього в 1995 році після вбивства першого гендиректора телеканалу Владислава Лістьєва, виникло після загибелі підводного човна "Курськ" у 2000 році.

Нібито, Кремль був незадоволений, як ОРТ висвітлював ті події, і було вирішено позбавити олігарха впливового ТБ. За словами адвокатів Березовського, глава тодішньої адміністрації президента Олександр Волошин, а потім і президент Володимир Путін в особистих зустрічах пригрозили Березовському в'язницею, якщо він не відмовиться від телеканалу на користь держави.

В результаті акції ОРТ були продані за 175 мільйонів доларів.

Адвокати позивача стверджують, що і Абрамович шантажував Березовського на вимогу Кремля. Абрамович підтвердив факт невдоволення Березовським в Кремлі, але вважає угоду по ОРТ чесною.

Напередодні в ЗМІ потрапила стенограма записаного людьми Березовського розмови опального олігарха з Абрамовичем в грудні 2000 року в Парижі, яка вказує на те, що в справі з ОРТ Абрамович дійсно був посередником Кремля.

"Що ми можемо підписати зараз таке, щоб я міг піти й доповісти Володимиру Володимировичу, що угода закрита? Він сказав, що якщо ви зможете зробити це тихо, щоб скандалу не було, я не буду нічого робити, а й допомагати не буду. А якщо ви хочете скандалу...", - говорив Абрамович.

Читайте також:

Абрамович: Березовський планував відродити в Росії монархію

Березовський витратив на суд з Абрамовичем 100 мільйонів фунтів

Березовський заявив, що Абрамович гангстер, а раніше прикривався Путіним

Повʼязані теми:

Наступна публікація