Британський прем'єр заблокував план Меркель-Саркозі

Дата публікації
Перегляди
1961
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Британський прем'єр заблокував план Меркель-Саркозі

Лідери ЄС провалили реформи / Фото: AFP

Лідери Євросоюзу не змогли домовитися про проведення реформ у ЄС.

Не всі з 27 учасників союзу підтримали запропоновані ініціативи, повідомляє Reuters з посиланням на неназване джерело в дипломатичних колах.

Очікується, що делегати почнуть нову спробу знайти консенсус, але вже в рамках 17 країн єврозони й інших учасників союзу, які побажають до них примкнути. Каменем спотикання стало небажання Франції й Німеччини йти на поступки, яких зажадав британський прем'єр-міністр Девід Кемерон.

Мова йде про створення нових фіскальних правил на національному рівні, при цьому всі прийняті кроки повинні привести до нормалізації обстановки усередині єврозони. Передбачається, що керівництво країн повинне взяти на себе зобов'язання затверджувати тільки збалансовані бюджети.

Уточнюється, що під визначення "збалансований" у цьому випадку попадає бюджет з річним структурним дефіцитом не більше 0,5% від номінального ВВП. Поряд із цим допускається, що країни з державним боргом менш 60% від ВВП можуть незначно перевищувати зазначену оцінку. Поки не уточнюється, що саме стало причиною незгоди британської сторони.

Разом з тим джерела повідомили, що позитивним підсумком роботи глав ЄС стало визначення максимального розміру європейського стабілізаційного механізму. Його обсяг не буде перевищувати 500 млрд євро. Уточнюється, що дана сума може бути переглянута до липня наступного року, коли зазначений механізм почне працювати.

Лідери також прийшли до угоди про надання спільних кредитів з Міжнародним валютним фондом. Вирішено, що їхній сукупний обсяг не буде перевищувати 200 млрд євро. Ефект від даної міри дозволить підсилити потенціал МВФ у боротьбі з наслідками боргової кризи єврозони.

Читайте також:

Обама вважає Європу достатньо багатою для подолання кризи

Європа готується до відмови від євро

Євросоюз може втратити свій високий рейтинг

Швеція побоялась переходити на євро

Відразу 15 країнам єврозони можуть знизити рейтинг

Наступна публікація