Демонстранти штурмом взяли парламент Кувейта

Натовп перед парламентом Кувейта вимагав відставки прем'єр-міністра країни, а потім прорвався до зали засідань та заспівав там гімн.

Десятки демонстрантів ввечері 16 листопада увірвалися до парламенту Кувейту і залишили будівлю лише під ранок четверга, заспівавши національний гімн в залі засідань.

За словами очевидців, учасники акції вимагали відставки прем'єр-міністра країни шейха Насера ​​Мохаммада Сабаха. Один зі свідків сказав в інтерв'ю BBC, що охорона не перешкоджала діям демонстрантів.

До цього перед будівлею парламенту в столиці Ель-Кувейт декілька сотень людей протестували проти Сабаха та корупції у владі. Пізно ввечері акція протесту набула більш хаотичного характеру, в результаті чого частині її учасників вдалося прорватися до будівлі парламенту.

У якийсь момент натовп на площі почав скандувати "Народ хоче скинути главу (уряду – прим. ред.)".

До місця проведення мітингу були стягнуті посилені наряди поліції. В результаті між демонстрантами і правоохоронцями сталося кілька інцидентів. Повідомляється про п'ятьох постраждалих.

Кувейт - одна з небагатьох арабських країн Перської затоки, де члени парламенту обираються прямим голосуванням.

На відміну від Єгипту чи Тунісу, масових акцій протесту в Кувейті досі не було. Оглядачі пояснюють це наявністю в країні щедрої системи соцзабезпечення.

Однак за останні кілька місяців опозиція посилила тиск на керівництво країни, заявляючи про корупцію, а також спроби влади обмежити політичну свободу громадян.

Читайте також:

Післяреволюційний Єгипет знову охопили заворушення

У Кувейті запропонували узаконити секс-рабинь - росіянок, захоплених у Чечні

Американські республіканці націлилися повоювати в Сирії

У Ємені сотні жінок спалили свої паранджі, протестуючи проти влади

Натовп прорвався до парламенту Кувейта та заспівав

Натовп прорвався до парламенту Кувейта та заспівав

Повʼязані теми:

Наступна публікація